22.04.2019, Pazartesi
4 °C / 17 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DTO
  4. /
  5. TÜGİAD Başkanı Yücelen ve yönetiminden DTO...

TÜGİAD Başkanı Yücelen ve yönetiminden DTO ziyareti

Haber Merkezi - 30 Ekim 2018 Salı - 13:55 TÜGİAD Başkanı Yücelen ve yönetiminden DTO ziyareti

Türkiye Genç İş Adamları Derneği (TÜGİAD) Başkanı Ali Yücelen ve yönetim kurulu üyeleri, Denizli Ticaret Odası (DTO) Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan’ı ziyaret etti.

DTO’yu ziyaret eden TÜGİAD Başkanı Ali Yücelen ile yönetim kurulu üyeleri, DTO Başkanı Uğur Erdoğan, Başkan Yardımcısı Melek Sözkesen ve Hasan Aracı’nın yanı sıra DTO yönetim kurulu üyeleri Ferruh Dalkılınç, Hikmet Alpaslan, Kemal Tuncer, Ramazan Çelikkol ve DTO Genel Sekreteri Ali Rıza Tekin ile bir araya geldi.

TÜGİAD yönetimi ile bir arada olmaktan duydukları memnuniyeti dile getiren Erdoğan, konuklarını Denizli Ticaret Odası ve çalışmaları hakkında bilgilendirdi. Erdoğan, “Bizim var oluş nedenimiz, üyelerimizdir. Onların belirlemiş olduğu çizgide hareket ederiz. Üyelerimizin bize yöneltecekleri her türlü söylemi talimat kabul eder ve ona göre yol haritamızı çizeriz. Bu kapsamda, seçildiğimiz günden bu yanahep sahadayız. En büyük özelliğimiz, her hafta esnaf ziyareti yapmamız. Sanayicimizden en küçük esnafımıza kadar üyelerimizi işyerlerinde ziyaret ediyoruz. Odamızda eskiden görev alan duayenlerimizi de evinde veya iş yerinde buluyor, ihmal etmiyoruz. İnsanlara dokunmak lazım. Ticaret sadece para kazanma değildir; ilişki ve dostluk ortamınında kurulması ve artırılmasıdır” dedi.

ERDOĞAN: ÜYELERİMİZİ FUARLARA GÖNDERİYORUZ

Üyelerini imkanlar dahilinde her önemli organizasyonda yurt içi ve yurt dışındaki fuarlara gönderdiklerini de ifade eden Erdoğan, “Sektörlerimizden gelen talepler doğrultusunda, fuar organizasyonları düzenliyoruz. Bu sadece yurt içi ile sınırlı değil; yurt dışındaki fuarları da önemsiyoruz. Fuarlarda yapılacak bir anlaşmaları, ülkemiz ekonomisine katkı olarak görüyor ve gerekli desteği sağlıyoruz. Üyelerimizin yurt içi ve yurt dışı ile ilgili girişimlerini üretime ve kazanca dönüştürmelerinde her türlü katkıyı sağlamaya her daim hazırız” diye konuştu.

YÜCELEN: ÜYELERİMİZİN 100 MİLYAR DOLARLIK TİCARET HACMİ VAR

Derneklerinin 1986’da Turgut Özal’ın girişimleriyle kurulduğunu anlatan TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yücelen ise, “Biz de hep işimizle ilgili konuşur ve ilgili aktiviteler yapmaya çalışırız. TÜGİAD’ın Türkiye ticaretinde büyük bir yeri vardır. Üyelerimizin, 16 milyar Dolar’lık ihracat hacmi, 100 milyar Dolar da ticaret hacmi bulunuyor. 450 bin kişiye istihdam sağlıyorlar. Yeni üyelerimizi, girişimcilerden seçmeye çalışıyoruz. Merkezi İstanbul olan derneğimizin Ankara, Bursa, Çukurova ve Ege şubeleri de faal. Nicelikten çok niteliğe önem veriyoruz. Başka yerlerde de potansiyel oluşursa, büyümememizin hiçbir sebebi yok. Yurt dışında da birçok noktada fonların ve girişimlerin olduğu yerlerde gönüllü temsilcilerimiz görev yapıyor. Türkiye’nin iş potansiyeli olan New York, Londra, Brüksel, Romanya, Selanik, Milano ve Kanada’da temsilciliklerimizi kurup, o arkadaşlarımızı faal hale getirmeye çalışıyoruz” dedi.

SÖZKESEN: BİRLİKTE DAHA GÜZEL İŞLERE İMZA ATABİLİRİZ

DTO Başkan Yardımcısı Melek Sözkesen ise, TÜGİAD üyeleriyle bölgede işbirliğini önemsediklerini, birlikte ülke için daha fazla katma değer oluşturulacağına inandıklarını söyledi.

TÜGİAD Ve DTO Yönetim Kurulu üyelerinin kendi sektörleri ile çalışmaları hakkında bilgi paylaşımında ve fikir alışverişinde bulunduğu ziyarete TÜGİAD Başkan Vekili Ali Rıza Şohoğlu, Sicil Disiplin Kurulu Başkanı Ali Güven, Genel Sekreter Başak İlisulu, yönetim kurulu üyeleri Enis Tahsildaroğlu, Barış Tekin, Burçin Önal, Berkay Altunbay, Engin Korkmaz, Murat İsen ve Nilüfer Çevikel ile TÜGİAD Sicil Disiplin Kurulu Üyesi Denizlili iş adamı Mustafa Kemal Sözkesen de yer aldı.

DENİZLİ HOROZU İLE UĞURLADI

Denizli, ekonomisi, ticari hayatı ve Ticaret Odası ve çalışmalarıyla ilgili bilgilendirdiği, her iki yönetim kurulu üyelerinin kendilerini tanıttığı buluşmanın sonunda DTO Başkanı Uğur Erdoğan, TÜGİAD Başkanı Ali Yücelen ile yönetim kurulu üyelerine ziyaretin anısına Denizli Horozu biblosu hediye etti.