DTO Heyeti, Yunanistan’daki Gıda ve İçecek Fuarı’na katıldı – D20Haber
14.04.2024, Pazar
13 °C / 29 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EKONOMİ
  4. /
  5. ODALAR
  6. /
  7. DTO
  8. /
  9. DTO Heyeti, Yunanistan’daki Gıda ve İçecek...

DTO Heyeti, Yunanistan’daki Gıda ve İçecek Fuarı’na katıldı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 11 Mart 2024 Pazartesi - 17:48Güncelleme: 11 Mart 2024 Pazartesi - 17:48
DTO Heyeti, Yunanistan’daki Gıda ve İçecek Fuarı’na katıldı

Denizli Ticaret Odası (DTO) Heyeti, 9-11 Mart tarihleri arasında Yunanistan’ın başkenti Atina’da düzenlenen Gıda ve İçecek Fuarı Food Expo 2024’e katıldı.

Atina Food Expo 2024 Gıda ve İçecek Fuarı, bu yıl 50 bin m² alana kurulan bin 350 stantla gerçekleştirildi. Uluslararası fuar, Türkiye’den ve 40 farklı ülkeden çok sayıda firmaya ev sahipliği yaptı. Fuara ürünlerini sergilemek üzere Denizli’den 5 firma katıldı. Stantlardaki sunumlarda yiyecek ve içeceğin yanı sıra, tarım ve ormancılık ile et, tavuk ve deniz ürünleri yer aldı.

 

Türk ve Denizlili firmaların temsilcilerini ziyarette bulunan DTO Heyeti’ne başkanlık eden DTO Başkan Yardımcısı Hasan Aracı, yaptığı açıklamada, stantlarda 450 Euro olan metrekare fiyatının 320 Euroluk devlet desteğiyle çok daha aşağıya çekildiğini belirtti. Aracı, şunları söyledi:

“Fuar yetkilileriyle görüşmelerimizde, ilerleyen süreçte üyelerimize çeşitli imtiyazların sağlanmasına yönelik çalışma başlatılması için tekrar bir araya gelineceği hususunda anlaştık. 30 kişilik geniş bir heyetle firmalarımızı da ziyaret ettik. Başkanımız Sayın Uğur Erdoğan’ın selamlarını ilettik. Kendilerini dinledik, sektörleriyle fuar hakkındaki düşüncelerini ve odamızın faaliyetleri hakkındaki önerilerini aldık. ‘Verimli bir fuar, bereketli bir yıl olsun’ dedik.

DTO yönetimi olarak Uğur Başkanımızla göreve geldiğimiz günden bu yana önceliklerimizden biri hep fuarlara katılımın ve fuar çeşitliliğinin artırılması oldu. Başkanımızın ilgi ve destekleriyle aynı doğrultuda, her geçen gün daha da artan bir çabayla çalışmalarımızı kesintisiz sürdürüyoruz. Ülkemize ve Denizlimize değer katacak her türlü faaliyeti yapmaya çalışıyoruz. Bu konuda bir fikri olan, katkı sağlamak isteyen herkese de her daim kapımız açık. Türkiye'den firmaların devlet desteklerinden de faydalanarak stant açabildiği bu fuarda, gelecek yıllarda Denizli’den daha fazla sayıda bir katılımla yer alınması için çalışma başlatılması yönünde de yönetimimiz ve meclisimiz için bir tavsiye kararı aldık.”

Heyette, DTO Yönetim Kurulu Üyesi Ali Önal ile DTO Meclis Üyesi Öztürk Taştan ve DTO Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Üyesi Nevzat Yakı da yer aldı.