Erdoğan: Fuar demek ihracatı artırmak demek – D20Haber
25.05.2024, Cumartesi
14 °C / 28 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EKONOMİ
  4. /
  5. ODALAR
  6. /
  7. DTO
  8. /
  9. Erdoğan: Fuar demek ihracatı artırmak demek

Erdoğan: Fuar demek ihracatı artırmak demek

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 20 Nisan 2024 Cumartesi - 16:06Güncelleme: 20 Nisan 2024 Cumartesi - 16:08
Erdoğan: Fuar demek ihracatı artırmak demek

İzmir’de düzenlenen Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı’nı ziyaret eden Denizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, “Fuar demek ihracatı artırmak demek” ifadesini kullandı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde, İZFAŞ tarafından düzenlenen Marble İzmir-Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı, bu yıl 29. kez kapılarını açtı.

Denizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan ve beraberindeki heyet, fuara giderek Denizli’den gelen firmaların standını ziyaret etti, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Haberin DevamıReklam
Tüm sektörlerin fuarlarına katıldıklarını kaydeden Erdoğan, “Yapmış olduğumuz ziyaretlerde firmalarımızla görüşüyoruz. Üyelerimiziz fuara özellikle nitelikli müşterilerin geldiğini söylemesi bizim için son derece önemli. Bu durumun sektörümüzün hem Türkiye ihracatına hem de bölge ihracatına çok ciddi katkı verdiğini biliyoruz” dedi.

2024 yılından itibaren daha yoğun bir şekilde Türkiye’ye ve şehirlerine katkı vermek arzusu içinde olduklarını belirten Erdoğan, şunları kaydetti:

“Biz de sektör çeşitliliğini artırarak fuarlara katılmak istiyoruz. Geçen yıl 731 tane firmamızı birçok sektörle alakalı dünyanın dört bir tarafındaki fuarlara götürdük. Fuar demek ihracatı artırmak demek. Fuar demek istihdama katkı vermek, üretimi arttırmak demek. Onun için fuarları çok önemsiyoruz. Denizli Ticaret Odası olarak da en çok ilgi alanımız içerisinde fuarlar var.”