Erdoğan: Tüm gücümüzle enflasyonla mücadeleye odaklanmalıyız – D20Haber
25.05.2024, Cumartesi
14 °C / 28 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EKONOMİ
  4. /
  5. ODALAR
  6. /
  7. DTO
  8. /
  9. Erdoğan: Tüm gücümüzle enflasyonla mücadeleye odaklanmalıyız

Erdoğan: Tüm gücümüzle enflasyonla mücadeleye odaklanmalıyız

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 18 Nisan 2024 Perşembe - 15:42Güncelleme: 18 Nisan 2024 Perşembe - 15:43
Erdoğan: Tüm gücümüzle enflasyonla mücadeleye odaklanmalıyız

Denizli Ticaret Odası (DTO) Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, ekonomik gelişmelere dikkat çekerek, enflasyonla mücadeleye odaklanılması gerektiğini söyledi.

DTO Meclisi aylık olağan toplantısını gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan DTO Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, bir önceki meclis toplantısından bu yana olan süreç ile gelişmeleri değerlendirdi.

“YENİ BİR SÜRECE GİRİLDİ”

Yerel seçimler sonrasında hem Denizli’nin hem de Türkiye’nin yeni bir sürece girdiğini kaydeden Erdoğan, şunları söyledi:

“Yerel seçimlerimizin geride kalmasıyla 4 yıldan daha uzun seçimsiz bir dönem başladı. Bu, ülkemiz için önemli bir fırsattır. Şimdi seçim değil geçim zamanıdır! Kaybedecek vakit yok. Herkes bir an önce asli görevlerine geri dönmelidir. Çalışalım, üretelim ve ihraç edelim. Ticaret yapalım, kazanalım kazandıralım. Ancak böylelikle daha büyük ve daha güçlü bir Denizli’ye ulaşabiliriz. Ülke olarak, ekonomide yapacak çok iş var. Tüm gücümüzle enflasyonla mücadeleye odaklanmalıyız. Fiyat istikrarı ve finansal istikrar ile öngörülebilirlik güçlendirilmelidir. İş dünyası olarak Türkiye yüzyılına imza atabilmek, daha huzurlu, daha mutlu ve daha müreffeh bir ülkede yaşayabilmek için daha fazla çalışmalıyız, daha fazla üretmeliyiz. Daha fazla yatırım, istihdam ve ihracat için var gücümüzle durmadan yol almalıyız.”

Haberin DevamıReklam
121 YENİ ÜYE

Oda ve Denizli olarak her geçen gün daha da büyüyüp güçlendiklerini belirten Erdoğan, geçen ay DTO’ya 121 üye daha kaydettiklerini, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) verilerine göre, şubat ayında kentte kurulan şirket sayısının yüzde 17 arttığını dile getirdi. Erdoğan konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Denizli Ticaret Odamıza geçen ay 121 üye kaydettik. Mart sonu itibarıyla 21 bin 709 üyeye ulaştık. Faal üye sayımızı, son 1 yılda yaklaşık yüzde 9 artırdık. Aynı dönemde toplam üye sayımız da yaklaşık yüzde 4 arttı. Oda olarak yılın ilk üç ayında 200 k belgesi ile 227 sayısal takograf verdik. Ayrıca 96 iş makinasının tescili ile 81 kapasite raporunu onayladık. Bunların yanında 9 ekspertiz raporu, 5 yerli malı belgesi ile 5 de levhaya kayıtlı sigorta acentesi belgesi düzenledik. Levhaya kayıtlı sigorta acentesi belgesi, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 400, yerli malı belgesi ile sayısal takograf da yüzde 25 arttı. Odamıza gelen bin 887 evrak karşılığında 6 bin 245 evrak düzenledik verdik” diye konuştu.