Erdoğan: Gıda İhtisas Sanayi Sitesi ile Geri Dönüşümcüler Sanayi Sitesi oluşturacağız – D20Haber
23.04.2024, Salı
15 °C / 33 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EKONOMİ
  4. /
  5. ODALAR
  6. /
  7. DTO
  8. /
  9. Erdoğan: Gıda İhtisas Sanayi Sitesi ile...

Erdoğan: Gıda İhtisas Sanayi Sitesi ile Geri Dönüşümcüler Sanayi Sitesi oluşturacağız

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 7 Mart 2024 Perşembe - 12:05Güncelleme: 7 Mart 2024 Perşembe - 12:06
Erdoğan: Gıda İhtisas Sanayi Sitesi ile Geri Dönüşümcüler Sanayi Sitesi oluşturacağız

Denizli Ticaret Odası (DTO) Yüksek İstişare Kurulu (YİK) toplantısında konuşan DTO Başkanı Uğur Erdoğan, “Bu dönemde hem Denizli Ticaret Odası binamızı hem de iki sanayi sitemizi hizmete açmayı planlıyoruz” dedi.

DTO Yüksek İstişare Kurulu yılın ilk toplantısını Uğur Erdoğan başkanlığında gerçekleştirdi. Denizli ihracatı ve ekonomisiyle ilgili kurul üyelerini bilgilendiren Erdoğan, devame den proje ve çalışmalardaki son durumu aktardı.

 

ÇALIŞMALAR HAKKINDA BİLGİ VERDİ

Bu dönemde hayata geçirmeyi planladıkları projelerden bahseden Erdoğan, “Üyelerimizden gelen yoğun istek üzerine gıda ve geri dönüşüm sanayi siteleri ile ilgili çalışma başlattık. Denizli Ticaret Odası’nın da içinde bulunduğu 1200 dönümlük bir arsanın yer tahsis onayını aldık. Burada Gıda İhtisas Sanayi Sitesi ile Geri Dönüşümcüler Sanayi Sitesi oluşturacağız. Bu dönemde hem Denizli Ticaret Odası binamızı hem de iki sanayi sitemizi hizmete açmayı planlıyoruz” dedi.

“İSTEKLERİ NOT ALIYORUZ”

DTO Yüksek İstişare Kurulu üyelerinin görüş ve önerilerine önem verdiklerini söyleyen Erdoğan, sektör temsilcileriyle zaman zaman bir araya geldikleri kaydederek şöyle konuştu:

“Sektörlerimizle zaman zaman bir araya geliyoruz. Onların talep ve isteklerini not alıyoruz, ilgili bakanlıklarımız ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğimize bize iletilen konuları aktarıyoruz. Sizlerle de ilimizin sektörlerini ve konularını ele alalım istedik. Çabamız, işimizin, ihracatımızın arttırması ve sektörlerimizin daha güçlü hale gelmesi. Sizlerin desteği, öneri ve fikirleri bizler için çok önemli. Yüksek İstişare Kurulu üyelerimiz ile sivil toplum kuruluşlarımız, bizim yanımızda olduğu zaman Denizlimiz çok daha güçlü hale gelir.”

“700’ YAKIN FİRMA FUARLARA GÖTÜRÜLDÜ”

Eğitimin en önemli faaliyetlerden biri olduğunun altını çizen Erdoğan, konuyla ilgili olarak şu ifadeleri kullandı:

“Göreve geldiğimiz andan bugüne kadar Avrupa Birliği fonlarından aldığımız proje destekleriyle şehrimize ve üyelerimize 10 milyon euroluk önemli bir kaynak sağladık. Bu kaynağımızın bir kısmını eğitim alanında bir kısmını fuar organizasyonlarında bir kısmını da Denizli Teknik Tekstil Merkezimizde kullandık. Geçtiğimiz yıldan bugüne kadar 900’e yakın vatandaşımızla öğrencimize eğitim verdik. Ücretsiz iş İngilizcesi ve iş Almancası eğitimleri başlattık. Büyük ilgi gördü, devam ediyor. Farklı sektörlerimiz için iş garantili eğitimler de vermeyi düşünüyoruz. Gençlerimiz, kendilerini yetiştirsin istiyoruz. Eğitimlerimiz daha da çeşitlenerek kesintisiz devam edecek. Öte yandan son 1,5 yılda 700’e yakın firmamızı KOSGEB ve Ticaret Odamızın desteği ile dünyanın dört bir tarafındaki fuarlara götürdük. Bu tür organizasyonları çok önemli ve değerli buluyorum. Son iki yılda Denizli’den fuarlara giden 15 firmamız, Avrupa’da şirket kurarak faaliyet yürütüyor. Ülkemizden bulundukları ülkelere ithalat yaparak ekonomimize katkı sağlıyorlar.”

YİK ÜYELERİ BİLGİLENDİRİLDİ

Erdoğan’ın konuşmasının ardından kurul üyeleri DTO yeni hizmet binasında gelinen son durum ve sürecin nasıl işleyeceği konusunda ayrıntılı bilgilendirildi. Yeni hizmet binasının projesi, büyük beğeni topladı. Toplantının son kısmında ise kurul üyeleri gerek yeni hizmet binası ve süreçle ilgili gerekse sektörleriyle ilgili görüşlerini dile getirdi.

Toplantı, günün anısına çektirilen toplu haldeki fotoğraf karesiyle sona erdi.