19.06.2019, Çarşamba
19 °C / 26 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DTO
  4. /
  5. Erdoğan: Enflasyonla mücadelemiz sürecek

Erdoğan: Enflasyonla mücadelemiz sürecek

Haber Merkezi - 3 Ocak 2019 Perşembe - 15:10 Erdoğan: Enflasyonla mücadelemiz sürecek

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) enflasyonla mücadelenin 2019 yılında da devam etmesi gerektiği belirtilen açıklamaya destek veren Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan, “Bu sorumluluk hepimizin. Şehrimiz ve üyelerimiz, elini taşın altına koyup bu büyük sorumluluğu üstlendi” dedi.

TOBB’nin, Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından 2018 yılında başlatılan Enflasyonla Mücadele Programı’na desteğin 2019 yılında da sürmesi gerektiğini belirtmesinin ardından yazılı bir açıklama yapan DTO Başkanı Erdoğan, “Üyelerimizden geçen sene üretim ve istihdamda öne çıkan sektörleri desteklemek yönünde de vergi indirimi talebi gelmişti. Hükümetimiz, bu beklentimize de olumlu yaklaşarak, 4 sektörde birden KDV ve ÖTV indirimine gitti.Hazine ve Maliye Bakanı Sayın Berat Albayrak’ın yıl sonunda süresi dolan KDV ve ÖTV indirimlerini,2019’da 3 ay süreyle devam ettirmesine yönelik kararı,hem iç piyasayı hem de enflasyonla mücadeleyi destekleme anlamında olumlu bir gelişme olarak görüyoruz ve kendisine teşekkür ediyoruz.Türkiye ekonomisi, zorlu bir süreci geride bırakarak, hızla dengelenme ve istikrara ulaşma yolunda önemli bir mesafe almıştır. İnanıyoruz ki, kamu ve özel sektörün istişaresi ve koordinasyonuyla,bu yıl yeniden tempolu büyüme sürecine dönülecektir. Bundaki en büyük katkıyı ise, yine bizlerden desteğini esirgemeyen üyelerimiz sağlayacaktır. Şimdiden teşekkür ediyoruz. TOBB’un aldığı karar, camiamıza hayırlı olsun.” dedi.

“ENFLASYONLA MÜCADELE SÜRECEK”

Erdoğan açıklamasında, “Enflasyonla Mücadele Programı, döviz kurlarındaki yükselişle hızlanan enflasyonun kontrol altına alınmasında etkili oldu; çok önemli bir katkı sağladı. Denizli’miz de, bu süreçtedevletimizle birlikte topyekûn bir duruş sergiledi!Türk özel sektörü ve TOBB’a bağlı odalar ve borsalar olarak,yurt genelindeki 81 il ile 160 ilçede, programı sahiplenip firmalarımızın en geniş şekilde katılımla yer almasını sağlamaya çalıştık.Enflasyonla mücadelenin, 2019’da da aynı şekilde devam etmesini istiyoruz. Çünkü, enflasyonla mücadele aynı zamanda işsizlikle, yüksek faizle ve artan girdi maliyetleriyle de mücadele etmek demektir.Ancak,biliyoruz ki, bunu tek başına ne kamu, ne de özel sektörümüz yapabilir. O nedenle, görev ve sorumluluk hepimizin” ifadelerine yer verdi.