03.06.2020, Çarşamba
13 °C / 24 °C Denizli Hava Durumu

Erdoğan: El birliğiyle işimizi ve ekmeğimizi büyüteceğiz

Haber Merkezi - 27 Aralık 2019 Cuma - 12:06 Erdoğan: El birliğiyle işimizi ve ekmeğimizi büyüteceğiz

Denizli Ticaret Odası (DTO) Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, yeni asgari ücreti “El birliğiyle işimizi ve ekmeğimizi büyüteceğiz” şeklinde değerlendirdi.

DTO Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, yeni asgari ücreti değerlendirdiği açıklamasında, “Asgari ücret, iş barışının bozulmaması kadar üretimin ve işletmelerimizin varlığının sürdürülebilmesi için de önemlidir. O nedenle, her kesimi düşünerek tespit edilmek zorundadır” diyerek, şunları kaydetti:

“Şüphesiz, ülkemizin geleceğini inşa eden, üretimi ve hizmetiyle halkımızın refahını muhafaza eden çalışanlarımızın eşsiz emeklerine, bedel biçmek mümkün değil. Ancak, işverenlerimizin sadece kendilerinin değil çalıştırdıkları vatandaşlarımızın sorumluluklarını da üstlendiklerini de unutmamalıyız. Üretim ve emeğin kıymetini bilen halkımız da işte bu bilinçle hareket etmektedir. Çok daha güzel bir Türkiye için elbirliğiyle, omuz omuza ve emin adımlarla daha iyi bir geleceğe doğru yol almaktadır. Rabbim, birlik ve beraberliğimizi daim etsin. Biz, bu birlikteliğimizi muhafaza ettikçe, ülke olarak işimizi ve ekmeğimizi daha da büyüteceğimizden, büyük ve güçlü bir ailenin fertleri olarak yine aynı sofrada buluşup, hakça bölüşeceğimizden en ufak şüphem yok. Devletimiz ve iş dünyamız, bunun için elinden gelenin en iyisini yapmanın çabası içindedir. Dilerim Allah da herkese bol iş, bereketli kazanç, sağlık ve ağız tadı versin.”