14.06.2021, Pazartesi
18 °C / 25 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. SAĞLIK
  4. /
  5. HASTANELER-SAĞLIK MERKEZLERİ
  6. /
  7. 9 kez ameliyat oldu, çareyi Egekent...

9 kez ameliyat oldu, çareyi Egekent Hastanesinde buldu

Haber Merkezi - 1 Haziran 2021 Salı - 12:13 9 kez ameliyat oldu, çareyi Egekent Hastanesinde buldu

Isparta’da yaşayan 78 yaşındaki Nurife Doğan, bel rahatsızlığından dolayı daha önce farklı yerlerde 9 ameliyat geçirdi. Ancak bir türlü sağlığına kavuşamayan ve yürüyemez hale gelen hasta, tavsiye üzerine geldiği Özel Egekent Hastanesinde gerçekleştirilen başarılı operasyonla ayağa kalktı.

A- A+

Nurife Doğan, şiddetli bel ve kalça ağrısı üzerine tedavi görmeye karar verdi. Bunun üzerine farklı yerlerde 9 kez ameliyat geçirdi. Ameliyatlara rağmen sağlığına tavuşamayan Doğan, tavsiye üzerine Denizli Özel Egekent Hastanesine gelerek, Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Memduh Kerman’a muayene oldu.

Yapılan tetkik ve incelemeler sonucu hastaya ameliyat olması önerildi. Ameliyat olmayı kabul eden ve başarılı geçen operasyonun ardından yürüyebilir hale gelen Doğan, 78 yaşımda yeniden doğduğunu söyleyerek, doktoruna teşekkür etti.

“İNŞALLAH BÖYLE DEVAM EDER VE YÜRÜRÜM”

Ağrılarının oldukça fazla olduğunu ve yaşam kalitesinin düşük olduğunu dile getiren hasta Nurife Şahin, “Yaklaşık 2 yıl yatakta yattım. Hiç yürüyemiyordum ve kalkacağım zaman destek alarak kalkıyordum. Ondan sonra biz Memduh Bey’i duyduk. Çok şükür benim sağlığım Memduh Bey’in elindeymiş. İnşallah böyle devam eder ve yürürüm” dedi.

“24 SAAT GEÇMEDEN ANNEM OTURUR VE YÜRÜYEBİLİR HALE GELDİ”

Isparta’dan Denizli’ye geldiklerini belirten oğlu Yakup Şahin, “Annem daha önce 9 kez belinden ameliyat oldu. Ameliyatların bir faydasını göremedik. Her seferinde bir çare aradık. Bundan birkaç gün önce tavsiye üzerine Memduh Bey’e geldik. Annem 1,5 yıldır yürüyemiyor, hatta oturamıyordu. Doktorumuz tedavi edebileceğini söyledi. Dün ameliyat olduk ve 24 saat geçmeden annem oturur ve yürüyebilir hale geldi. Şu an kendisi de çok memnun, doktorumuza çok teşekkür ederiz” diye konuştu.

“ÇOK AMELİYAT OLMASI YENİDEN AMELİYAT OLMASINA ENGEL DEĞİL”

Daha önce belinden 9 kez ameliyat olan hastanın 1,5 yıl önce yapılan bel operasyonundan beri yürüyemez ve oturamaz olduğunu kaydeden Doç. Dr. Memduh Kerman ise, “Hastamız, yaptığımız 10’uncu operasyon sonrası ertesi gün tekrar yürüme ve oturma işlevini yapar hale geldi. Bizler de çok mutlu olduk. Hastanın yaşının 78 olması, aynı yerden pek çok kez ameliyat olması yeniden ameliyat olmasına engel değildir. Hastamızın ameliyatında omuriliğe bası yapan kemik çimento mikrocerrahi teknikler uygulanılarak alındıktan sonra tekrar ayağa kalkmıştır. Kendisine sağlıklı uzun ömürler dileriz” ifadelerini kullandı.