27.03.2023, Pazartesi
9 °C / 25 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. SAĞLIK
  4. /
  5. HASTANELER-SAĞLIK MERKEZLERİ
  6. /
  7. Odak Hastanesi depremzededen ücret aldı, tepkiler...

Odak Hastanesi depremzededen ücret aldı, tepkiler üzerine iade edildi

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 13 Şubat 2023 Pazartesi - 16:39Güncelleme: 13 Şubat 2023 Pazartesi - 17:17
Odak Hastanesi depremzededen ücret aldı, tepkiler üzerine iade edildi

Denizli’deki Özel Odak Hastanesi, acil servisi gelen depremzededen para aldı. Konu spor spikeri Ertem Şener’in paylaşımıyla sosyal medyada gündem oldu. Hastane yönetimi, alınan ücretin iade edildiğini, personel hatasından kaynaklı bu işlem nedeniyle depremzededen özür dilendiğini bildirdi.

Kentte sağlık hizmeti veren Özel Odak Hastanesinde yaşanan “depremzededen muayene ücreti alındı” iddiası, ünlü spor spikeri Ertem Şener tarafından sosyal medyada paylaşıldı. Bu paylaşımla birlikte konu geniş çevrelere ulaştı ve tepkiler de geldi.

İddiaya göre, ailesiyle birlikte Kahramanmaraş’tan Denizli’ye gelen depremzede Enes S., dün akşam rahatsızlanan 27 yaşındaki Şerife S. ve 15 günlük oğlu Y.E.S’yi Odak Hastanesine getirdi. Hastaneye giriş işlemleri sırasında 200 lira ücret alındı.

ŞENER’İN PAYLAŞIMI

İtirazına rağmen ücret alınmasına, devamında 800 lira daha istenmesine tepki gösteren Enes S., yaşadıklarını Şener’e iletti. Şener de sosyal medya hesabından “Bir depremzede (Enes Bey) eşiyle ve 15 günlük çocuğu ile Kahramanmaraş’tan Denizli’ye gidiyor. Orada da ailesiyle “Odak Hastanesine” gidiyor. 200 TL muayene ücreti alınıyor. Muayenenin devamında 800 TL istendiği için ödeyemiyor” paylaşımını yaptı.

Haberin DevamıReklam

HASTANE GERİ ADIM ATTI, ÜCRETİ İADE ETTİ

Bu paylaşımın ardından kendisini hastane yetkililerinin aradığını kaydeden Şener, ikinci bir paylaşım yaptı. Şener, “Denizli Odak Hastanesi yetkilileri aradı. Depremzede Enes beyden ücret alınması konusunda; gece kontrolümüz dışında yaşanan bu olaydan dolayı çok üzgünüz. Depremzede kardeşimize hemen parası iade edildi. Hassasiyetimiz nettir. Kapımız depremzedelere sonuna kadar açık” ifadelerini kullandı.

TEKİN: PERSONEL HATASI, ÜCRET İADE EDİLDİ

Konuyla ilgili görüştüğümüz Odak Hastanesinin Acilden Sorumlu Başhekim Yardımcısı Dr Mahmut Tekin, “ Pazar günü akşam değişim saatinde yaşanan bir olay. Tamamen iletişim kazası, personel hatası. Böyle bir ücret alınıyor. Ancak konunun intikal etmesinden sonra ücret iade edildi ve özür diledik. Hastanemizin kapıları depremzedelere her zaman açıktır. Hastanemizde 2-3 doğum yaptırıldı, ücret almadık” açıklamasını yaptı.