07.07.2022, Perşembe
22 °C / 38 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. SAĞLIK
  4. /
  5. HASTANELER-SAĞLIK MERKEZLERİ
  6. /
  7. Denizli Devlet Hastanesinde Alerji Hastalıkları Polikliniği...

Denizli Devlet Hastanesinde Alerji Hastalıkları Polikliniği açıldı

Haber Merkezi - 22 Şubat 2022 Salı - 10:43 Denizli Devlet Hastanesinde Alerji Hastalıkları Polikliniği açıldı

Denizli Devlet Hastanesi bünyesinde hizmet verecek İmmünoloji ve Alerji Hastalıkları Polikliniği açıldı.

A- A+

Denizli İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamada, İmmünoloji ve Alerji Hastalıkları Uzmanı Dr Ali Öncül’ün göreve başlamasıyla poliklinikte hasta kabulüne başlandığı, poliklinikte 18 yaşından büyük yetişkinlerin karşılaştığı alerji hastalıklarının tanı ve tedavisinin yapıldığı belirtildi.

“ALERJİ EN SIK GÖRÜLEN HASTALIK HALİNE GELDİ”

Görev yaptığı birimle ilgili bilgi veren Dr Ali Öncül, vücudun bağışıklık sistemini hedef alan rahatsızlıklara “immünolojik hastalıklar”, vücudun çeşitli yabancı maddelere aşırı reaksiyonu sonucu ortaya çıkan rahatsızlıklara ise “alerjik hastalıklar” denildiğini belirtti.

Haberin DevamıReklam

Genetik ve çevresel faktörlerin alerjik hastalıkların gelişiminde önemli rol oynadığını ve alerjik hastalıkların çağımızın en sık görülen sorunlarından birisi haline geldiğini belirten Öncül, İmmünoloji ve Alerji Hastalıkları Polikliniğinde ağırlıklı olarak astım, alerjik rinit (alerjik nezle), alerjik konjonktivit (göz alerjisi), gıda alerjileri, böcek alerjileri (arı alerjisi gibi), kronik öksürük, dermatit (egzemalar) ve ürtiker/anjioödem (kurdeşen) gibi hastalıkların tanı ve tedavisinin yapıldığını ifade etti.

RANDEVU NASIL ALINIYOR?

Poliklinik hizmetleri ve tanısal testlerin randevu sistemi ile gerçekleştirildiğini bildiren Öncül, “Poliklinik muayene randevuları, merkezi hasta randevu sistemi ile (MHRS; 182 veya internet üzerinden) verilmektedir. MHRS randevusu için bir doktor tarafından (aile hekimi veya başka bir uzmanlık dalından hekim) İmmünoloji ve Alerji Kliniği için yeşil listeye eklenmiş olması gerekmektedir. Alerji haplarına (antihistaminikler) ve grip ilaçlarına poliklinik randevusundan 5 gün önce ara verilmiş olması uygun olacaktır. Muayene günü mümkünse tok karnına gelinmelidir. Polikliniğimizde alerji testleri ücretsiz yapılmaktadır” dedi.