26.10.2021, Salı
10 °C / 23 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. SAĞLIK
  4. /
  5. HASTANELER-SAĞLIK MERKEZLERİ
  6. /
  7. Egekent Hastanesinde önce seminer, ardından tatbikat

Egekent Hastanesinde önce seminer, ardından tatbikat

Haber Merkezi - 9 Ekim 2021 Cumartesi - 13:01 Egekent Hastanesinde önce seminer, ardından tatbikat

Denizli’de sağlık hizmeti veren Özel Egekent Hastanesinde, personele önce afet semineri verildi, ardından tatbikat gerçekleştirildi.

A- A+

Hastane personeline yönelik deprem ve yangın konusunda eğitim semineri düzenlendi. AFAD Ekibi tarafından verilen Afet Farkındalık Eğitimi’nde, olası bir afet anında alınacak önlemler ve müdahale konusunda yapılması gerekenler anlatıldı.

Eğitim seminerinin ardından yangın tatbikatı gerçekleştirildi. Olası bir yangın anında yapılacak müdahaleler ile hastaların güvenlik bir şekilde binadan çıkarılmasını sağlayacak çalışmalar personel tarafından uygulandı.

Haberin DevamıReklam

Tatbikatla ilgili bilgi veren Egekent Hastanesi Müdürü Zehra Künarcı, “Personelimizin olası bir afet anında bilinçli olması çok önemli. Çünkü hastaların sağlığı kadar can güvenliğini korumak da bizim görevimiz. Bunu bilinçli yapmak adına AFAD görevlileri tarafından verilen eğitimin ardından tatbikat gerçekleştirdik. Personelimiz oldukça başarılı müdahalede bulundu. Tatbikatın amacına ulaşması da bizleri mutlu etti. AFAD ekiplerine emeklerinden dolayı teşekkür ederiz” dedi.

DENİZLİ (İHA)