28.05.2023, Pazar
16 °C / 26 °C Denizli Hava Durumu
d20haber.com
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. YAZARLAR
  4. /
  5. Veli Yunus ÜNAL
  6. /
  7. Bizim çocuklara ne zaman bedava olacak?

Bizim çocuklara ne zaman bedava olacak?

A- A+

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ankara’da katıldığı bir programda konuşmuş.
Konuşmanın bir bölümünde, Türkiye’nin farklı ülkelerde yaptığı çalışmalara değiniyor Sayın Bakan.
İçlerinden biri çok önemliydi.
Şöyle diyordu:
“Dünyanın birçok ülkesine gidiyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız talimat verdi. Libya, tarihinin en büyük ekonomik krizini yaşıyor. 0-2 yaşındaki çocuklar mama, süt içemiyorlar. Bunun ne demek olduğunu herhalde biliyoruz. Çağırdı Cumhurbaşkanımız, ‘Bu çocukların süt ve mama ihtiyacını ne kadar zaman sürerse o kadar zaman karşılayacağız’ Biz başka bir ülkeyiz.”

Dünyada, çocuklara bayram hediye eden ilk ülke olan Türkiye’nin, başka ülkelerdeki çocuklara yönelik bu yardımsever tavrı gerçekten çok değerli ve kıymetli.

Konuşmanın bu bölümünden sonra aklıma sayın Cumhurbaşkanı’nın 28 Martta kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklama geliverdi.
Ne diyordu sayın Cumhurbaşkanı o konuşmasında?
“Temel ihtiyaç maddelerinden olan deterjan, sabun, tuvalet kağıdı, peçete, bebek bezi gibi ürünlerin KDV’sini yüzde 18’den yüzde 8’e indirme kararı aldık.”

E insan sormadan edemiyor.
Libyalı 0-2 yaş çocukların ihtiyaçları ne kadar sürerse sürsün karşılanması talimatı verilirken, Türk çocuklarına reva görülen yüzde 10’luk KDV indirimi mi?

Ya da gelin soruyu şöyle soralım.

Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yaşayan, bebek bezi, mama ve süt almakta zorlanan aileler için de ne kadar zaman sürerse o kadar zaman ihtiyaçlarının karşılanması yönünde talimat verilecek mi verilmeyecek mi?