27.07.2021, Salı
21 °C / 38 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. CHP
  6. /
  7. Divarcı: Pamukkale Belediyesi’nde halk günü olmayacak

Divarcı: Pamukkale Belediyesi’nde halk günü olmayacak

Haber Merkezi - 22 Mart 2019 Cuma - 13:58 Divarcı: Pamukkale Belediyesi’nde halk günü olmayacak

Millet İttifakı Pamukkale Belediye Başkan Adayı CHP’li Ahmet Divarcı, belediye başkanı seçildiğinde halk günü düzenlemeyeceğini söyleyerek, “Belediye başkanı halkıyla buluşmaz, çünkü başkanın makamı zaten halkındır. Halk günü diyebir şovu asla yapmayacağım” dedi.

A- A+

Millet İttifakı Pamukkale Belediye Başkan Adayı Ahmet Divarcı, belediyelerde düzenlenen halk günü uygulamalarını eleştirdi. Divarcı, bu konuda “Söz veriyorum, 1 Nisan’dan sonra Pamukkale Belediyesi’nde halk günü ilkelliği olmayacak. Belediyeler ne valilik ne de kaymakamlık. Merkezi yönetimden farklı olarak tüm birimler aynı çatı altında, her sorun o çatı altında çözülecek. Bu yüzden de halk günü, başkan dert dinledi saçmalıklarını bir kenara bırakıp vatandaşı başkanın ayağına getirme gibi bir ilkelliğe son vereceğiz” açıklamasını yaptı.

Vatandaşların sorunlarını anlatmak için ayda bir kez yapılan ‘halk günü’ toplantılarını göz boyama olarak nitelendiren Divarcı, “Belediye başkanı olacaksın, erişilmez olacaksın… Sonra vatandaşa ayda bir gün lütfedip aracısız benimle görüşebilirsin diyeceksin. Makamından çıkıp, kameraman ve fotoğrafçı ile sözde dert dinleyeceksin. Herkesi, herkesin içinde rencide edeceksin. Böyle bir mantık yok. İmarın, fen işlerin, halkla ilişkilerin, yani her birim emrinde. Bırak o işleri vali, kaymakam yapsın. Ankara ile ilgili müdürlükler ile ilgili sorunu olan yapsın. Sen belediyesin kardeşim, sen yerinden yönet diye varsın. Açılış açılış, düğün düğün gezip, siyasilerin arkasında dolanmak yerine işini yapsan, vatandaşla konuşsan, bu ilkelliğe gerek olmaz” diye konuştu.

“MUHTARLARIN İŞİ NE?”

Yasal düzenlemeler ile muhtarlıklar ile ilgili müdürlük kurulduğu ve yıllardır belediyeler bünyesinde hizmet verdiğine de dikkat çeken Divarcı, “31 Mart’ta yapılacak seçimlerde her mahalleden onlarca muhtar adayı var. Bu adaylar seçildiğinde onlarla ciddi bir koordinasyon içinde hareket edeceğiz. Onlar bizim gözümüz kulağımız olacak. Bizim belediyecilik anlayışımızda vatandaşı başkanın ayağına getirmek yok. Kaldı ki her mahallede bir muhtar var. Bana gelmek zorunda değilsin, önce istiyorsan belediyeye müracaat et, istiyorsan muhtarına git sorunu bize getirsin. En kısa sürede biz senin ayağına gelelim. Binlerce kişiyi İstanbul’a Bursa’ya, Çanakkale’ye götürebilen bir belediyenin senin ayağına gelmeye gücü olmaz mı hiç? Söz veriyorum, Ahmet Divarcı belediye başkanı olduğunda, belediyeye sadece çay içmeye geleceksiniz” ifadelerini kullandı.