27.07.2021, Salı
21 °C / 37 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. CHP
  6. /
  7. Divarcı: Biz götürdüğümüzle değil getirdiğimizle övüneceğiz

Divarcı: Biz götürdüğümüzle değil getirdiğimizle övüneceğiz

Haber Merkezi - 25 Mart 2019 Pazartesi - 12:34 Divarcı: Biz götürdüğümüzle değil getirdiğimizle övüneceğiz

Millet ittifakı Pamukkale Belediye Başkan Adayı CHP’li Ahmet Divarcı, Pamukkale Belediyesi olarak kaç kişiyi şehir dışına götürdükleri ile değil, kaç kişiyi Denizli’ye getirdikleriyle övünmek için yola çıktıklarını söyledi.

A- A+

Pamukkale Belediyesi olarak önceliklerinin götüren değil, getiren belediyecilik olacağını belirten Ahmet Divarcı, “Her yıl binlerce kişinin Türkiye’nin çeşitli illerini görmesi güzel bir çalışma. Ancak eksik ve yetersiz bir çalışma. Ülkemizin tarihi ve turistik yerlerine binlerce kişiyi götürmek tek başına övünülecek bir şey değil. Bir dünya markası Pamukkale’ye kaç kişiyi getirdin diye sorarlar insana” dedi.

Denizlililerin birçoğunun Pamukkale’ye uzaktan baktığına dikkat çeken Divarcı, “Her belediye Türkiye’nin belediyesidir. Ancak, neden sen yalnızca götürüyorsun da getirmiyorsun kardeşim? Denizli’nin Pamukkale’nin esnafı başka ülke vatandaşı mı? Senin önceliğin kendi kentinin esnafını, köylüsünü, sanayicisini korumak değil mi? Esnafa iki liralık fazladan alışveriş imkanı sağlasan neden kötü? Bugün siftah yapmadan kepenk kapatan insanlara, kent dışından gelen iki müşteri sağlamak senin sorunun olmuyorsa, senin sorunun nedir? Sadece inşaat mı, sadece reklam mı? Biz, Pamukkale Belediyesi’ni kazandığımızda götüren değil, binlerce, on binlerce insanı kentimize getiren bir belediyecilik anlayışını hayata geçireceğiz” diye konuştu.