22.09.2020, Salı
19 °C / 32 °C Denizli Hava Durumu

Akbaba, CHP İl Başkanlığına adaylığını açıkladı

Haber Merkezi - 7 Şubat 2020 Cuma - 13:45 Akbaba, CHP İl Başkanlığına adaylığını açıkladı

CHP Denizli İl Başkanı Mahir Akbaba, yönetim içinden geldiği göreve delegelerin oylarıyla seçilerek gelmek üzere, 16 Şubat’ta yapılacak kongrede il başkanlığına aday oldu.

A- A+

CHP İl Başkanı Mahir Akbaba, geniş bir katılımla düzenlediği basın toplantısıyla adaylığını açıkladı. Basın toplantısında kürsüye eşi Selbin Akbaba, Pamukkale İlçe Başkanı Arda Arpacı ve Merkezefendi İlçe Başkanı Ali Osman Horzum ile birlikte çıkan Akbaba, Mayıs 2018’de il başkanlığına seçildiğini,
görev süresinde genel seçim, Cumhurbaşkanlığı seçimi, yerel seçim ve iptal edilen Honaz seçimini yaşadıklarını, “Martın Sonu Bahar Olacak” ve “Her Şey Çok Güzel Olacak” dedikleri yerel seçimin genel seçim havasında geçtiğini, örgütlü bir çalışmayla başarıya odaklandıklarını söyledi.

“DAHA İYİ BİR TÜRKİYE MÜMKÜN”

Daha iyi bir Türkiye’nin mümkün olduğunu dile getiren Akbaba, “İçinde bulunduğumuz şartlar ne denli zorlu olursa olsun, daha iyi bir Türkiye mümkündür. Daha iyi bir Türkiye kongrelerinden güçlenmiş olarak çıkacak Cumhuriyet Halk Partisi ile mümkündür. Biz büyük bir aileyiz ve çok daha büyük bir aile olacağız. Sizlere verdiğimiz tüm sözleri tutmanın onuruyla, geçmişimizi 1923, hedefimizi 2023, hatta 2123 belirleyerek yaklaşan il kongremizde il başkanı adayı olacağımı açıklıyorum. Yerel yönetimlerden başlayarak hep birlikte çalışacağımızın, büyük aileyi daha da büyüteceğimizin sözünü veriyorum” ifadelerini kullandı.

PROJELERİNİ DE AÇIKLADI

Göreve gelmeleriyle hayata geçirecekleri projelere de değinen Akbaba, “Bazı hayallerimiz var, bunları hep birlikte gerçekleştireceğimize inanıyorum. 16 Şubat’ın hemen ertesinde hayata geçirirmeyi düşündüğümüz projeleri burada sizlerle paylaşmak istiyorum” diyerek, şöyle devam etti:

“24 il yönetim kurulu üyesine bağlı 24 halk komisyonları oluşturacağız. Böylece CHP’nin sahada ve sokakta olmasını sağlayacağız. Birçok öğrencimize burs desteği verdik. Çok daha fazlasını verebileceğimizi biliyorum. Bu komisyonlarla çok daha fazla öğrenciye burs sağlamanın gayreti içinde olacağız.

İlçe Danışma Kurulu toplantılarını halka açık hale getirmek istiyoruz. Canlı ve heyecanlı olacağız. Nevşehir’deki toplantıda 6-7 il başkanı sohbet ediyorduk. Nasıl bir CHP ve örgüt üzerineydi sohbetimiz. Bir il başkanımız ‘aslında her şey il ilçe binalarından başlamalı. İl ve ilçe binalarımız heyecansız. Fikirsel kararsal hamleler buralarda alınıp hayata geçirilmeli’ dedi. Bunu yapacağız.

Denizli CHP mobil platformu adı altında parti için dijital iletişimi sağlayacağız. 16 bin üyemiz bir şeye ihtiyaç duyduğunda buradan haberleşerek birbirine yardımcı olacak.

Gençlerimiz ile aylık bir gazete ya da dergi çıkarmak istiyoruz. Bu yayında öğretmenlerin, avukatların, emekçilerin yazıları olacak ve 19 ilçede dağıtılacak. Böylece sesimizin daha geniş kitleye duyurulmasını istiyoruz.

Sokak sokak büyümemizi istiyor genel merkez. İsmi de Öbek Örgütlenmesi bunun. Şu anda 9 il dışında bunu yapabilen yok. Kongreler sonrası genel merkez bu konuda hak edeni ödüllendirecektir.”