Kenan Öztürk, CHP’den milletvekili aday adayı oldu – D20Haber
20.05.2024, Pazartesi
18 °C / 32 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. CHP
  6. /
  7. Kenan Öztürk, CHP’den milletvekili aday adayı...

Kenan Öztürk, CHP’den milletvekili aday adayı oldu

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 18 Mart 2023 Cumartesi - 09:06Güncelleme: 19 Mart 2023 Pazar - 18:46
Kenan Öztürk, CHP’den milletvekili aday adayı oldu

Uzun yıllar yurt dışında görev yapan Kenan Öztürk, “2002’de başladığım yerden yeniden” diyerek, CHP’den milletvekili aday adayı oldu.

Beyağaçlı ve 2002 seçimlerinde CHP’den milletvekili aday adayı olan, daha sonra yurt dışına çıkan ve özel bir şirketin üst düzey yöneticisi olarak çeşitli ülkelerde görev yapan, Fransa’daki görevinin ardından yurda dönen Kenan Öztürk, siyasete bıraktığı yerden devam edecek.

Serbest danışmanlık yapan Öztürk, “2002’de başladığım yerden yeniden” diyerek, CHP’den aday adaylığı başvurusunda bulundu.

Haberin DevamıReklam
Başvuru sonrası kendisiyle görüştüğümüz Öztürk, liyakatlı, dürüst, ahlaklı, başarı hikayesi ve vizyon sahibi olanların bu dönemde görev alması gerektiğine inandığı için aday adaylığı başvurusunda bulunduğunu söyledi.

Bilgi ve deneyimleri ile Türkiye’ye hizmet edebileceğini düşündüğünü vurgulayan Öztürk, yozlaşan değerleri geri kazanmak için eğitimin çok önemli olduğunu, ülkede hızla değişime, dönüşüme, demokratikleşmeye, yolsuzluğun önlenmesine, siyasete sağlanan finansın şeffaf hale getirilmesine ihtiyaç duyulduğunu ifade etti.