04.10.2022, Salı
16 °C / 25 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. CHP
  6. /
  7. Karaca: Kırsaldaki kadın ve gençlerin sosyal...

Karaca: Kırsaldaki kadın ve gençlerin sosyal güvenlik primleri devletten

Haber Merkezi - 18 Ağustos 2022 Perşembe - 15:15 Karaca: Kırsaldaki kadın ve gençlerin sosyal güvenlik primleri devletten

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, kırsal kesimde çalışan kadınlar ile gençlerin sosyal güvenlik primlerini devletin ödeyeceğini bildirdi.

A- A+

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, ilçe ziyaretleri kapsamında Çardak’a gitti. Çardak İlçe Örgütünü ziyaretinin ardından ilçe başkanı Cemil Kara ile birlikte pazar yerini gezen Karaca, üreticiler ve alışverişe gelen vatandaşlar sohbet etti.

Gemiş, Çaltı ve Beylerli mahallelerine de giden Karaca, tarım ve hayvancılıkta yaşanan sıkıntıların hat safhaya ulaştığını, iktidarın yanlış tarım ve hayvancılık politikaları nedeniyle üreticilerin borçla başbaşa kaldığını söyledi.

Hayvan yetiştiricilerinin de büyük sıkıntı içinde olduğunu kaydeden Karaca, Çardak’ın en fazla büyükbaş hayvan yetiştirilen mahallesi Gemiş’te sayının 5 binden 2 binlere kadar düştüğünü ifade etti.

Haberin DevamıReklam

Tarım politikalarının detaylarını anlatan Karaca, CHP iktidarında üreticilerin borçlarının faizlerini sileceklerini, ana parayı da faizsiz makul sürelerde taksitlendireceklerini anlattı.

Beylerli’nin şeker pancarı yetiştiren önemli yerlerden olduğunu, ancak 4 bin dekar dolayındaki ekimin bin 500 dekara kadar düştüğünü belirten Karaca, “CHP olarak iktidarımızda çiftçilere ÖTV’siz kırmızı mazot vereceğiz, çiftçilerin girdi maliyetlerini düşüreceğiz. Genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun dün grup toplantımızda da ifade ettiği gibi kırsalda çalışan kadın ve gençlerimizin sosyal güvenlik primlerini de devlet yatıracak. Üretici, CHP iktidarında güçlenecek” dedi.