25.07.2021, Pazar
22 °C / 37 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. CHP
  6. /
  7. İnce: Denizli bu iş bitti tamam...

İnce: Denizli bu iş bitti tamam diyor

Engin ÜNAL / D20HABER - 12 Mayıs 2018 Cumartesi - 17:55 İnce: Denizli bu iş bitti tamam diyor

CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, Denizli’de coşkulu ve kalabalık bir topluluğa seslendi. Kalabalığın heyecanını gören ve zaman zaman onlarla diyalog kuran İnce, “Denizli bu iş bitti tamam diyor” ifadesini kullandı.

A- A+

CHP’nin, Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce için düzenlediği miting 29 Ekim Bulvarı’nda yapıldı. İnce, Denizli’de CHP tarihinin en kalabalık mitingini yaptı. 20 bin dolayında katılımın olduğu mitingte, Türk Bayrakları dalgalandırılırken, sık sık İnce lehine sloganlar atıldı. İnce de sloganlara sessiz kalmadı ve zaman zaman alandaki kitleyle diyaloglar kurdu. İnce’nin en çok ilgi gördüğü ve alkış aldığı bölümler ise Erdoğan’a yüklendiği ve gençlere yönelik burs vaatleri oldu. Muharrem İnce’nin Denizli mitinginden satır başları şöyle:

Kürsüye çıkarken yoğun bir tezhüratla karşılaşan İnce “Denizli bu iş bitti, tamam diyor” diyerek şöyle devam etti:

Erdoğan bir yandan istikrar var diyor bir yandan da beka sorunu var diyor. İstikrarın olduğu yerde beka sorunu olur mu? Ey CHP köprü yaptın mı diye soruyor. Ben de sana sorayım. Sen şeker fabrikası yaptın mı? TÜPRAŞ, PETKİM yaptın mı? Senin sattıkların yaptıklarımız.

Sağcı solcu yok. Kapattık o dönemi, o defteri. Meydanlarda Nazım Hikmet’ten de Mehmet Akif Ersoy’dan da şiirler söyleyeceğiz. Büyük bir birlik olacağız. Onun adı da cumhuriyet. Onların çılgın projesi İstanbul’a kanal açmak. Benim projem ise huzur. Edirne’den Hakkari’ye, Rize’den Antalya’ya gönül köprüsü kurduk. Ayrımız gayrımız yok.

O meydanlarda CHP için çöp diyor, pislik diyor, tezek diyor, desin. Ona cevap vermeyeceğim. Onun için de huzur getireceğiz. O da huzurlu ve emekli bir cumhurbaşkanı olacak.

Türkiye’nin geleceği olan bu seçimi kadınlar ve gençlerle alacağız. 16 yıl sonra diyor ki bana oy verin memleketi kurtarayım. Memleketi bu hale getiren memleketi kurtarabilir mi?

Denizli için tekstil ve hazır giyim çok önemli. Bu sektörün problemleri var. Korumamız lazım. Bunu da yerinde uygulanacak teşviklerlle sağlayacağız. Ayrıca ülkelerle kavga etmeyeceğiz. Ey Almanya Ey Hollanda diye bağırmayacağız.

Sektörün marka ve tasarım sorunu var. Seçildiğimde tasarım ve markalaşmayı sağlayacağız. Avrupa ve Asya’da kira yardımı yapacağız. 3 tasarım ve moda akademisi kuracağız. Bunlardan bir tanesi de Denizli’de olacak. Denizli’nin limana ulaşması için Denizli-Milas arası demiryolunu kuracağız.