17.10.2021, Pazar
11 °C / 23 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. CHP
  6. /
  7. Erdoğan’a hediye edilen sancak tartışma yarattı

Erdoğan’a hediye edilen sancak tartışma yarattı

Haber Merkezi - 27 Mart 2017 Pazartesi - 18:40 Erdoğan’a hediye edilen sancak tartışma yarattı

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın, 98 yıl önce Müftü Ahmet Hulusi Efendi’nin Milli Mücadeleyi başlattığı sırada taşıdığı sancağı Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hediye etmesi tartışma yarattı. CHP İl Başkanı Teoman Sancar, Zolan’a “Sancak masa örtüsü değil, hediye edemezsiniz” eleştirisinde bulundu.

A- A+

SANCAK MASA

ÖRTÜSÜ DEĞİL

HEDİYE

EDEMEZSİN

Sancar’dan Zolan’a sancak tepkisi

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın,

98 yıl önce Müftü Ahmet Hulusi Efendi’nin Milli Mücadeleyi başlattığı sırada taşıdığı sancağı Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hediye etmesi tartışma yarattı. CHP İl Başkanı Teoman Sancar, Zolan’a “Sancak masa örtüsü değil, hediye edemezsiniz” eleştirisinde bulundu.

CHP İl Başkanı Teoman Sancar, düzenlediği basın toplantısında, eleştiri oklarını Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’a yöneltti. Cumhurbaşkanı geliyor diye bozuk yolların ve kaldırımların bakımdan geçirildiğine dikkati çeken Sancar, “

Bu şehirde belediye hizmetlerini yerine getirmek için illaki Sayın Cumhurbaşkanı’nın ilimizi ziyaretini mi bekleyeceksiniz?” diye sordu.

Cumhurbaşkanı’nın geçmediği, görmediği güzergahlara bile binlerce bayrak asıldığını kaydeden Sancar, “Sayın Zolan’dan beklentimiz, ilimize her gün sayın misafir gelecekmiş gibi hizmet etmesidir. Yoksa Denizli halkı belediye hizmetlerinin aksaklıklarından yorgun düşmüştür. Tabi referandum çalışmalarından bir nefes alıp belediyecilik yapmaya dönerlerse bizlerde mutlu olacağız” ifadesini kullandı.

TABELA ELEŞTİRİSİ

Haberin DevamıReklam

Atatürk Staı’ndaki tabelanın sökülmesini de eleştiren Sancar, “Otobüs değecek diye Atatürk tabelasını indirenler, acaba miting günü vatandaşın huzurlu seyri için bir önlem düşünemediler mi merak ediyoruz. Aslında Sayın Cumhurbaşkanı’nın cumhurun başı olarak bu kadar izole edilmek istediği kanaatinde de değiliz” dedi.

“SANCAK DENİZLİ’MİZİN SEMBOLÜDÜR”

Müftü Ahmet Hulusi Efendi’nin, Milli Mücadeleyi başlattığı sırada taşıdığı sancağın Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hediye edilmesini de eleştiren Sancar, “

Sancak Denizli’mizin sembolü, 98 yıllık emaneti onuru ve gururudur. Denizli’mizin Milli Mücadelede heyecanı, şerefi ve duygusu olmuştur. Şimdi siz kendinize aitmiş gibi bir milyonu aşkın vatandaşımızın değeri olan, emaneti olan, gururu olan sancağımızı kafanıza göre nasıl bir siyasi şov malzemesi yapabiliyor ve masa örtüsü gibi hediye edebiliyorsunuz? O sancak Denizli’mizin emaneti ve sembolüdür. Sancakların ne zaman meydana çıkacağı ve nerede dalgalanacağı bellidir. Siz bayram değil, seyran değil Denizli’mizin Sancağını Denizli’mizin haberi ve izni olmadan hediye edemezsiniz. Aldığımız yüzlerce şikayet telefonu ve mesajları vatandaşlarımızın da bu konuda incindiklerinin göstergesidir. Bunu tüm kamuoyuna iletmek bizlerin vatandaşlık görevidir” diye konuştu.

Sancakların Cumhurbaşkanı tarafından muharip alaylara, tugaylara ve milli mücadelede ölümüne mücadele eden gruplara verildiğini belirten CHP İl Başkanı Teoman Sancar, Cumhurbaşkanı’nın sancak almayıp verdiğini, Zolan’ın yaptığıyla devlet teamül ve kültürünü de çiğnediğini sözlerine ekledi.