26.05.2022, Perşembe
19 °C / 35 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. CHP
  6. /
  7. Zafer Bayramı yasağına bir tepki de...

Zafer Bayramı yasağına bir tepki de CHP’den

Haber Merkezi - 25 Ağustos 2020 Salı - 11:54 Zafer Bayramı yasağına bir tepki de CHP’den

CHP Denizli İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, pandemi süreci bahane edilerek, 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarının İçişleri Bakanlığı genelgesiyle kısıtlanmasına tepki gösterdi.

A- A+

CHP İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, pandemi süreci içerisinde Ayasofya’nın açılışı ve 15 Temmuz gibi etkinliklerde kısıtlama uygulanmadığını, ancak Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve şanlı Türk Ordusu’nun emperyalizme diz çöktürdüğü büyük zaferin yıldönümü kutlamalarında ise kısıtlamaya gidildiğini belirtti.  Bu kararı kabul edilemez olarak nitelendiren Çavuşoğlu, şunları kaydetti:

“30 Ağustos sadece bir meydan muharebesinin zafer kutlaması değil, bir ulusun emperyalist güçlere boyun eğmemesi ve topraklarından söküp atarak özgürlüğüne kavuşma hikayesidir. Malazgirt Zaferi’nin 949. yıldönümü nedeniyle etkinlikler serbest, 15 Temmuz etkinliklerinde serbest, Ayasofya açılışında kapalı alanda dahi pandemiye ilişkin önlem alınmazken, Zafer Bayramımız için pandemi bahane edilerek açık alanda yapılacak etkinlikler bile yasaklanmak isteniyor. Bu yasak ile kimlerin sevindiğine gelince… ‘Kurtuluş Savaşı’nda keşke Yunanlılar kazansaysaydı’ diyenlerin olduğu ise açıktır. Biz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bize bıraktığı Cumhuriyetimize ne pahasına olursa olsun sahip çıkacağız. ‘Hangi çılgın bana zincir vuracakmış şaşarım’ diyen bir milletin ordusu 30 Ağustos’ta zafer yazarken, o milletin evlatları da aynı inanış ve yürekle 30 Ağustos’un coşkusunu tüm yurtta ve Denizli’de yürekten kutlaması İçin bir an önce bu yasaktan dönülmesi için yetkilileri göreve çağırıyoruz. CHP olarak Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün emanetine sahip çıkıyoruz ve çıkmaya devam edeceğiz.”