22.01.2021, Cuma
0 °C / 10 °C Denizli Hava Durumu

Merkezefendi Belediye Meclis Üyesi Deda, CHP’den istifa etti

Haber Merkezi - 6 Ocak 2021 Çarşamba - 10:56 Merkezefendi Belediye Meclis Üyesi Deda, CHP’den istifa etti

Merkezefendi Belediye Meclisi Üyesi Gökhan Deda, kesin ihraç istemiyle disipline sevk edilmesinin ardından e-Devlet üzerinden CHP’den istifa etti.

A- A+

Bir süredir Başkan Şeniz Doğan ve CHP’li üyeler ile parti yönetimine yönelik sözleri nedeniyle gündeme gelen Merkezefendi Belediye Meclisinin CHP’li üyesi Gökhan Deda, bunun sonucunda kesin ihraç istemiyle 20 gün önce disiplin kuruluna sevk edildi. Disiplin süreci devam ederken Deda, dün itibariyle CHP’den istifa ettiğini bildirdi.

DOĞAN: TEDBİR TALEPLİ OLARAK DİSİPLİNE SEVK EDİLMİŞTİ

Konuyla ilgili görüştüğümüz Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Kendisi davranışları nedeniyle 20 gün önce tedbir talepli olarak disipline sevk edilmişti. Süreç devam ederken dün istifa etmiştir” dedi.

HORZUM: LİSTEYE BİZ YAZMADIK, GENEL MERKEZDEN GİRİŞ YAPTI

CHP Merkezefendi İlçe Başkanı Ali Osman Horzum da istifayı doğrularken, Gökhan Deda’nın partiye uyum sorunu yaşadığını söyleyerek, “Zaten kendisinin ismi Denizli’den genel merkeze gönderilen belediye meclis üyeleri aday listesinde yoktu. Genel merkez bir kişinin ismini çıkarıp onun ismini yazmış. Akabinde uyum sorunu yaşandı. Sanki muhalefetin meclis üyesiymiş gibi davranmaya başladı. Belediye Başkanımız, meclis üyeleri ve parti yönetimi aleyhine konuşmalar yaptığı ortaya çıktı. Bununla ilgili yaptığımız toplantıda da söylediklerini kabul etti. Bunun üzerine kesin ihraç talebiyle disiplin kuruluna sevk edildi. Disiplin sürecinin sonrasında dün e-Devlet üzerinden istifa etmiş. CHP’den istifa etmesi yetmez. Siyasi ve ahlaki boyutun gereğini yerine getirerek, meclis üyeliğinden de istifa etmelidir” diye konuştu.