Kılıçdaroğlu’nu savunan CHP Grup Başkanvekili Köksal, yuhalandı – D20Haber
04.10.2023, Çarşamba
16 °C / 30 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. CHP
  6. /
  7. Kılıçdaroğlu’nu savunan CHP Grup Başkanvekili Köksal,...

Kılıçdaroğlu’nu savunan CHP Grup Başkanvekili Köksal, yuhalandı

A- A+
Engin ÜNAL / D20HABER
Yayınlanma: 20 Ağustos 2023 Pazar - 15:37Güncelleme: 20 Ağustos 2023 Pazar - 15:50
Kılıçdaroğlu’nu savunan CHP Grup Başkanvekili Köksal, yuhalandı

Denizli’nin Pamukkale ilçesinde CHP’nin gergin kongresi. CHP Pamukkale İlçe Kongresi’nde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile TBMM Başkanvekili ve Denizli Milletvekili sert bir dille eleştirildi. Bunun üzerine kürsüye gelen Grup Başkanvekili Burcu Köksal, savunma içerikli bir konuşma yapınca tepki gördü, yuhalandı.

CHP’nin Denizli’deki 11. İlçe kongresi Pamukkale’de gerçekleştiriliyor. Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde divan başkanlığını CHP Grup Başkanvekili Burcu Köksal’ın yaptığı kongrede gerginlik yaşandı. Yuh ve ıslık sesleri ile protestolar birbirine karıştı.

Kongrede yapılan konuşmalarda partide değişim istekleri dile getirildi. Denizli’de milletvekili listesinin genel merkez tarafından yapılması eleştirildi. Liste konusunda hedefe TBMM Başkanvekili ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer konulurken, ikinci sıradan seçilen Şeref Arpacı’ya da “Bir gün partiye kaydın yapıldı, sonra da aday yapılıp ikinci sıraya konuldun. Bunu kabullenemiyoruz” eleştirileri yöneltildi.

ARPACI SESSİZ KALDI, KÖKSAL KONUŞTU

Arpacı, yapılan eleştirilere sessiz kalırken, kongreyi yöneten Grup Başkanvekili Burcu Köksal, yerinden kalkıp kürsüye geldi ve eleştirilere sert bir şekilde yanıt verdi. Çok çalıştıklarını, ancak istenilen sonucun alınamadığını söyleyen Köksal, şöyle devam etti:

“Buna birçok neden örnek gösterebiliriz. Neden şuydu, buydu diyebiliriz. Ama görünen bir gerçek var ki, biz tek ve iki sandıklı köylerde fark yedik arkadaşlar. Oysa ki köylünün ürününün para etmediği, mazot, gübre, tohum, ilaç zamları yüzünden köylünün tarım ve hayvancılıktan çekilme noktasına geldiğini anlatmamıza rağmen maalesef onları ikna edemedik. Bir de üstüne montajlı kara propaganda ve iftiralarla karşı karşıya kaldık. Karşımızda devletin tüm olanaklarını sonuna kadar kullanan bir AKP iktidarı vardı. Adil bir seçim yaşamadık, hepimiz biliyoruz. Seçimi kaybettik çok üzüldük.”

“SONUNA KADAR MÜCADELE EDECEĞİZ”

Seçim kaybedildi diye teslim olmayacaklarını, sonuna kadar mücadele edeceklerini kaydeden Köksal, “Asgari ücretli, emekli, çiftçi, işçi, memur sıkıntıda. Peki ülkenin gündeminde ne var? Cumhuriyet Halk Partisi’nde değişim. Neymiş, seçim kaybedildiği için seçmenle aramızdaki bağ kopmuşmuş. Biz Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün partisiyiz. Biz köklerimizi kuvay-i milliyeden alıyoruz. Kalelerini girilmiş, ordusu dağıtılmışken bile teslim olmadık. Biz bir seçim kaybettik diye asla teslim olmayacağız. Sonuna kadar mücadeleye devam edeceğiz” dedi.

DEĞİŞİMLE İLGİLİ SÖZLERİYLE PROTESTOLAR BAŞLADI

Köksal’ın “Üzüldük, ağladık ama hiçbir Cumhuriyet Halk Partili partisiyle, ideolojisiyle asla bağını koparmadı, koparmaz; geçin bunları. Ayrıca değişim, değişim, değişim” sözleriyle birlikte salonda tansiyon yükseldi. Yuh sesleri, ıslıklar, “konuşma” şeklinde tepkiler ve protesto alkışları yükseldi.