25.07.2021, Pazar
22 °C / 37 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. CHP
  6. /
  7. Büyükşehir Meclis Üyesi Kocaman, CHP’den istifa...

Büyükşehir Meclis Üyesi Kocaman, CHP’den istifa etti

Haber Merkezi - 14 Nisan 2018 Cumartesi - 12:41 Büyükşehir Meclis Üyesi Kocaman, CHP’den istifa etti

CHP’de şok istifa. Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi Bozkurt Üyesi Zafer Kocaman, “Tek adamlık hüküm sürüyor” diyerek, CHP’den istifa etti

A- A+

Büyükşehir Belediye Meclisi’nin dün başlayan nisan ayı oturumunda istifa açıklamasıyla CHP Grubu şok yaşadı. Büyükşehir ve Bozkurt Belediye Meclisi Üyesi, CHP’den istifa ettiğini, istifa ile ilgili dilekçesini Bozkurt İlçe Seçim Kurulu’na verdiğini söyledi.

Meclis oturumuında günden dışı söz alarak istifasını açıklayan Kocaman, “Devlet marifet liyakat basiret ve hakikat ile adalet üzerinedir. İktidar ve muhalefet, tıpkı özgürlük ve adalet gibi ikiz kardeşlerdir” diyerek, şunları kaydetti:

“ İktidar sahipleri kadar muhalefet mensupları da marifet, liyakat, basiret hakikat ve adalet değerleri ile donanmış olmalıdır. Üyesi bulunduğum Denizli Büyükşehir Belediye Meclis Grubu’nu oluşturan arkadaşlarımın da bu değer ve donanıma sahip olduklarına inanıyorum. Muhalefet her konuda itiraz etmek ret etmek ve istememezlik değildir. Muhalefet halkın ve kamunun yararını koruyan ve iktidara yol gösteren yapıcı farklı seslerin sahibidir. Ülkemiz zor günlerden geçmektedir. Sorunlarımız ciddi ve ağırdır. Çözüm ise 6 bin yıldır akıp giden yüce türk milletimizin ferasetine inanmak ve bağlanmaktır. Günümüz siyasal yaşamına yön veren, gerek iktidar gerekse ana muhalefet parti temsilci ve ayrıca yöneticilerinin söylem ve eylem ve tek adam yönetim ve hakimiyetine koşar adım gitmektedirler. Ülkemizin geleceği Mustafa Kemal Paşamızın ilke ve devrimlerine sıkı sıkıya bağlanmaktan geçmektedir. Tıpkı iktidar partisi gibi, şu ana kadar mensubu olduğum CHP’de tek adamlık hüküm sürdüğünden 9 Nisan 2018 tarihli İlçe Seçim Kurulu’na verdiğim dilekçe ile istifa ettiğimi ve meclis üyeliği görevimi bağımsız üye olarak devam edeceğimi kamuoyuna arz ederim. Kimseyle şahsi bir İhtilafım yoktur. Ülkemi ve insanlarını seviyorum. Unutmamalıyız ki hayat her zaman iyi bir şans daha verir. O iyinin adı yarındır.”