14.06.2021, Pazartesi
18 °C / 25 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. CHP
  6. /
  7. Kılıçdaroğlu’ndan Güzelpınarlılara destek

Kılıçdaroğlu’ndan Güzelpınarlılara destek

Haber Merkezi - 1 Haziran 2021 Salı - 14:53 Kılıçdaroğlu’ndan Güzelpınarlılara destek

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, Güzelpınarlı’ların Denizli Valiliği’ni basması olayına da değindi. Güzelpınar Mahallesi kadınlarına teşekkür eden Kılıçdaroğlu, “Siz mücadeleyi verin, her türlü desteği size sağlayacağız” dedi.

A- A+

TBMM’de partisinin grup toplantısında konuşan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, dün Güzelpınar Mahallesi sakinlerinin Denizli Valiliği önündeki eylemine de değindi. Güzelpınar’ın doğal kekik üretimi yaptığını ve toplanan ürünün  yüzde 85-90’ının ihraç edildiğine dikkat çeken Kılıçdaroğlu, “Dün bir haber. Kadınlar hükümet konağını basmış, ‘neden kekik üretim alanını taş ocağına teslim ediyorsunuz?’ diye. İkizdereli kadınlar. Vallahi diğer kadınlara da örnek oldunuz. Diğer kadınlar da kekik üretimi konusunda sizin gösterdiğiniz mücadeleyi gösteriyor. O nedenle verdiğiniz mücadele bir İkizdere mücadelesi değil. Verdiğiniz mücadele bir hak, hukuk ve adalet mücadelesidir. Köyünüze, ağacınıza, kuşunuza ve kurdunuza sahip çıkıyorsunuz” diye konuştu.

CHP Lideri, eyleme katılan kadınlara yönelik, “Güzelpınar Mahallesi kadınlarına da yürekten teşekkür ederiz.  Siz mücadeleyi verin, her türlü desteği biz size sağlayacağız” ifadelerini kullandı.