04.10.2022, Salı
16 °C / 25 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. CHP
  6. /
  7. CHP’li Karaca’dan Zolan’a arsaları devret çağrısı

CHP’li Karaca’dan Zolan’a arsaları devret çağrısı

Haber Merkezi - 15 Eylül 2022 Perşembe - 11:13 CHP’li Karaca’dan Zolan’a arsaları devret çağrısı

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, Denizli Büyükşehir Belediyesinin satışa çıkardığı arsalarla ilgili Başkan Osman Zolan’a “satma, devret” çağrısında bulundu.

A- A+

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oylardaki düşüşü durdurabilmek için yeni bir konut projesi açıkladığını, diğer yandan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın yıllar önce “ucuz konut alanı” olarak ayrılan 2 milyon metrekare arsaları satışa çıkardığı belirtti.

“Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu?” diye soran ve Zolan’a “arsaları satma, devret” önerisinde bulunan Karaca, “Düşündük ki madem bu kadar halktan yanasınız, madem bu kadar dar gelirli vatandaşlarımızı düşünerek sosyal devletçilik oynamaya kalkışıyorsunuz. Rantı değil halkı seçin de görelim” ifadelerini kullandı.

Haberin DevamıReklam

Satışa çıkarılan arsaların CHP’li Ali Marım’ın Denizli Belediye Başkanı olduğu dönemde dar gelirlilerin düşük ödemelerle ev sahibi olabilmesi için Milli Emlak’tan alındığını anımsatan Karaca, bu arsaların ranta kurban edilmesinin karşısında olduklarını kaydetti.

Deprem bölgesi Denizli’de 5 kat imarlı bu alanda kat yüksekliğinin imar planı değişikliğiyle 15 kata çıkarıldığına da dikkat çeken Karaca, sözlerine şunları ilave etti:

“Madem AKP Genel Başkanı yüzyılın projesi diye sosyal konut projesi açıklıyor. Siz de Denizli’de kamudan satın alınan bu yeri TOKİ’ye devredin ki yoksul, dar gelirli vatandaşlarımız ev sahibi olsun. Soru açık ve net: Zolan, rantı mı tercih edecek? O rantı bir yana bırakıp vatandaşın ev sahibi olmasının mı önünü açacak? Erdoğan bu sosyal konut projesini açıkladığında beklerdim ki Osman Zolan tahsis ediyorum desin. Başkan Zolan ne yazık ki umutları Ranta kurban etti.”