08.02.2023, Çarşamba
-3 °C / 5 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. CHP
  6. /
  7. CHP’li belediyeler öğrencilere beslenme çantası hazırlayacak

CHP’li belediyeler öğrencilere beslenme çantası hazırlayacak

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 6 Aralık 2022 Salı - 15:27Güncelleme: 6 Aralık 2022 Salı - 15:27
CHP’li belediyeler öğrencilere beslenme çantası hazırlayacak

CHP Genel Merkezi, CHP’li başkanların görevde olduğu belediyelere yazı göndererek, ihtiyaç sahibi öğrencilere bir öğün beslenme çantası hazırlanmasını istedi.

CHP’nin Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, CHP’li başkanların görevde olduğu belediyelere gönderdiği yazıda, kanayan bir yarayı kapatmak için harekete geçtiklerini, ihtiyaç sahibi öğrencilere beslenme desteği verileceğini belirtti. Yazıda şunlar kaydedildi:

“TABLONUN EN AĞIR HALİ ÇOCUK YOKSULLUĞU”

“Ülkemizde uzun süredir devam eden ekonomik buhran, tüm vatandaşlarımızı derin bir yoksullukla karşı karşıya bırakmıştır. Bu tablonun en ağır hali ise çocuk yoksulluğudur. İktidarın bu konudaki eylemsizliği çocuklarımızın beslenme hakkına erişimini zorlaştırmaktadır. Bu kapsamda; partimiz tarafından okullarda bir öğün ücretsiz yemek verilmesi yönündeki önerimiz, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Cumhur İttifakı tarafından reddedilmiştir. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun çağrısıyla, ihtiyaç sahibi öğrencilerimize belediyelerimizce günde bir öğün sağlıklı besin desteği verilmesi konusunda, yeni bir seferberlik başlatmanın gerekliliği doğmuştur. Çocuklarımıza beslenme yardımında bulunan belediyelerimizin projelerinin diğer belediyelerimizde de yaygınlaştırılması konusu üzerinde hassasiyetle durulması önemlidir.

Haberin DevamıReklam

CHP olarak iktidarda olmasak bile çocuklarımızın beslenme sorununa karşı elimizi taşın altına koyuyor ve çözüm üretiyoruz. Kanayan bir yarayı kapatmak için harekete geçiyoruz. Evladının çantasına beslenme koyamayan anneler için, arkadaşlarının arasında kuru ekmekle öğün geçiren yavrularımız için yola çıkıyoruz. Şu anda birçok belediyemiz bu hizmeti veriyor. Biz bu hizmeti tüm belediyelerimizde yaygınlaştırmak için çalışıyoruz. İktidara çağrımızdır: Meclis’te reddettiniz ama sakın ola belediyelerimizin bu hizmetine de engel olmaya kalkmayın.”

DENİZLİ’DE CHP’Lİ 5 BELEDİYE VAR

Beslenme çantası ile ilgili genel merkez talimatının ardından Denizli’de CHP’li başkanların görevde olduğu Merkezefendi, Bozkurt, Serinhisar, Honaz ve Babadağ belediyelerinde çalışma başlatıldı. Yıl sonuna gelinmesi ve ödenek ihtiyacı nedeniyle beslenme çalışmalarının yeni yılda başlatılması planlanıyor.