Demirci, memleketinde dert dinledi – D20Haber
21.04.2024, Pazar
9 °C / 25 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. CHP
  6. /
  7. Demirci, memleketinde dert dinledi

Demirci, memleketinde dert dinledi

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 19 Kasım 2022 Cumartesi - 12:31Güncelleme: 19 Kasım 2022 Cumartesi - 12:32
Demirci, memleketinde dert dinledi

CHP’den milletvekili aday adayı olan ve uzun zamandır çalışmalarını sürdüren Sedat demirci, tempoyu yükseltti. İlçe ilçe, mahalle mahalle ziyaretlerde bulunan Demirci, gittiği Çal’da da vatandaşlarla bir araya gelip, onların dertlerini ve isteklerini dinledi, CHP iktidarında yapılacakların mesajlarını verdi.

CHP’den milletvekili aday adayı olan ve saha çalışmalarına hız veren Sedat Demirci, memleketi Çal'da bir dizi ziyaretler gerçekleştirdi. Çallı hemşehrileri tarafından ilgiyle karşılanan Demirci, ilçe merkezi ve Çal'a bağlı mahallelerde vatandaşlarla görüştü.

Ekonomideki kötü gidişten ve ürünlerini beklenen fiyatın altında satmaktan yakınan vatandaşları tek tek dinleyen Demirci, CHP iktidarında yapılacak yönetim ve ekonomi politikalarına ilişkin bilgiler aktardı, çözüm önerilerini dile getirdi.

"ÇİFTÇİ, ÜRETİMDEN SOĞUTULMUŞ"

Ziyaretinin verimli geçtiğini, anlatımlarıyla vatandaşların umutlarının yeniden filizlendiğini gözlemlediğini söyleyen Demirci, “Çal tarihi, tarımı, kültürü ve ekonomisi ile Denizlimizin gözde ilçelerinden biridir. Ama görüyorum ki bu ilçeye gereken değer verilmemekte. Bu ilçede yaşayan vatandaşlarımız da hak ettikleri değeri görememekte. Yaşanan ekonomik kriz, siyasi korku iklimi, belirsizlik yönetimi ve gelecek kaygısı vatandaşların en büyük sorunları arasında. Çal biliyorsunuz ki üzümü ile dünyaya ün salmış bir ilçe. Ancak üzüm üreticileri yüksek maliyet ve düşük fiyat nedeniyle üretimden soğutulmuş. Ülkemizde birçok alanda olduğu gibi, üzüm üreticilerimizin de kıymeti bilinmiyor. CHP olarak iktidara geldiğimizde önce bu sorunlarla uğraşacağız. Bu sorunlar için çiftçileri güçlendiren tarım politikaları ve çiftçinin emeğini koruyan kar odaklı bir piyasa oluşturacağız. Böylelikle çiftçimiz üretiminin karşılığını alabilecek" dedi.

"ÇALLI VATANDAŞLARIMIZ KAZANACAK"

Çal'ın değişime hazır olduğunu belirten Demirci, "Hemşerilerimin hepsine çok teşekkür ederim. Çal'ı değiştirmeye yükseltmeye olan inancımızın ve mücadelemizin en büyük kaynağı hemşerilerimizin bu destekleyici tavrıdır. Çal değişecek, Çallı vatandaşlarımız kazanacak" diye konuştu.