15.06.2021, Salı
15 °C / 27 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. CHP
  6. /
  7. CHP Tarım Komisyonu kuraklık incelemesi yaptı

CHP Tarım Komisyonu kuraklık incelemesi yaptı

Haber Merkezi - 21 Mayıs 2021 Cuma - 10:55 CHP Tarım Komisyonu kuraklık incelemesi yaptı

CHP Tarım Komisyonu, Denizli’de yaşanan kuraklıkla ilgili inceleme yaptı. Kuraklığın yoğun yaşandığı ilçelere giden heyet, gözlemlerini bir raporla CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na sunacak.

A- A+

CHP, Denizli’nin kuraklık sorununun yerinde incelenmesi için heyet gönderdi. CHP Tarım Komisyonu Üyesi Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun ve İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, Denizli’ye gelerek, Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca ve il başkanı Nuri Çavuşoğlu ile birlikte Acıpayam, Çardak, Honaz, Çal, Baklan ve Çivril ilçelerinde inceleme yaptı.

 

“BARAJ SEÇİM VAADİNDEN ÖTEYE GİTMİYOR”

CHP’lilerin Acıpayam’da sorunlarını dinlediği çiftçilerden biri, “Su akıyor ama tutulmuyor. Buraya baraj yapılması lazım. Her seçim döneminde ‘buraya baraj yapılacak’ sözleri seçim vaadinden öteye gitmiyor” dedi.

Bir çiftçi ise, yaşamlarını sürdürebilmek, ekmeklerini çıkarabilmek için çalıştıklarını, ancak karşılığını alamadıklarını söyledi.

HAMBAT OVASI KAVRULUYOR

Çardak’ta tarlaları gezen heyet üyelerine Çaltı’da vatandaşları dinledi. Hububat ürünlerinin susuzlukta boy atmadığını ve kayıplarının büyük olduğunu anlatan üreticiler, Hambat Ovası’nı sulayacak yatırım istedi.

RAPOR HAZIRLANACAK

Karaca, “Çiftçi tarlasına su beklerken, ürünler heba olurken, su pompaları atıl olarak bekliyor. Su yönetimi yok, liyakat yok. Su parasını yatırmasına rağmen çiftçimiz su alamadıklarını belirtiyor. 2022 yılında zararın tekrarlanmaması için sizlere nasıl destek verilmesi gerektiğini raporlandırıp Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na sunacağız. Sizi duymayan iktidardan bunları sizin adınıza biz talep edeceğiz” dedi.