27.03.2023, Pazartesi
9 °C / 25 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. CHP
  6. /
  7. CHP’li Arpacı sordu: Denizli depreme hazırlıklı...

CHP’li Arpacı sordu: Denizli depreme hazırlıklı mı?

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 11 Şubat 2023 Cumartesi - 20:37Güncelleme: 11 Şubat 2023 Cumartesi - 20:38
CHP’li Arpacı sordu: Denizli depreme hazırlıklı mı?

CHP Pamukkale İlçe Başkanı Arda Arpacı, birinci derecede deprem kuşağında yer alan Denizli’de yaşanabilecek olası ber deprem felaketine dikkati çekerek, “Denizli depreme hazırlıklı mıdır? Denizli’de yapı stoklarının durumu nedir? Toplanma yerlerinin durumu nedir? AFAD ve belediyelerimiz hazır mıdır?” diye sordu.

Denizli, Türkiye’de fay hatları üzerine kurulu 24 ilde birisi. Bu nedenle Kahramanmaraş merkezli iki büyük deprem dikkatleri bir kez daha ilde yaşanabilecek olası bir felakete yönlendirdi. CHP Pamukkale İlçe Başkanı Arda Arpacı da yazılı açıklamasında bu konuyu dile getirdi.

“Depremin yıkımı takdiri ilahi değil, takdiri siyasidir” diyen Arpacı, demokrasi ve ekonominin gelişmediği ülkelerde depremin daha yıkıcı sonuçlar yarattığını, yoksulluk giderilmedikçe deprem sorununun giderilemeyeceğini ifade etti.

“DERHAL HAZIRLIK YAPILMALIDIR”

Haberin DevamıReklam

Denizli’nin deprem kuşağında yer aldığını, en son Acıpayam ve Bozkurt depremlerinin yaşandığını anımsatan Arpacı, Jeoloji Mühendisleri Odasının açıklamasında güney sınır fayı olan Babadağ fayının hareketlendiğine işaret edildiğini, bir depremde diğer faylarda de tetikleme olabileceğinden tehlikenin büyük olduğunu belirtti.

Jeoloji Mühendisleri Odasının deprem konusunda 2009 yılında açıklama yaptığını ve bunun üzerinden 14 yıl geçtiğini dile getiren Arpacı,sözlerine şunları ilave etti:

Tehlike önümüzde. Depremle yaşamayı öğrenmek zorundayız. Denizli’de yapı stoklarının durumu nedir? Toplanma yerlerinin durumu nedir? AFAD ve belediyelerimiz hazır mıdır? Bu soruları çoğaltabiliriz.”