20.01.2022, Perşembe
-4 °C / 7 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. CHP
  6. /
  7. CHP İl Başkanı Çavuşoğlu’ndan gözaltıyla ilgili...

CHP İl Başkanı Çavuşoğlu’ndan gözaltıyla ilgili montaj iddiası

Haber Merkezi - 28 Eylül 2021 Salı - 12:04 CHP İl Başkanı Çavuşoğlu’ndan gözaltıyla ilgili montaj iddiası

CHP Denizli İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, CHP Gençlik Kolları İl Başkanı Tugay Odabaşıoğlu’nun konuşmasına montaj yapıldığını, bu nedenle de gözaltına alındığını iddia etti.

A- A+

• CHP Denizli İl Gençlik Kolları Başkanı Odabaşıoğlu gözaltına alındı

CHP Denizli İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, CHP Gençlik Kolları İl Başkanı Tugay Odabaşıoğlu’nun konuşmasına montaj yapıldığını, bu nedenle de gözaltına alındığını iddia etti.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle dün gözaltına alınan CHP Denizli İl Gençlik Kolları Başkanı Tugay Odabaşıoğlu, adliyeye sevk edildi. Odabaşıoğlu’na destek vermek için bazı CHP milletvekilleri ve partililer Denizli Adalet Sarayı önünde toplandı.

Burada konuşma yapan CHP İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, aile içi bir konuşmanın gözaltıyla sonuçlandığını, siyasi eleştiriye tahammül edemeyenlerin kendi söylemleri ve dillerine hakim olması gerektiğini söyledi.

Odabaşıoğlu’nun yalnız olmadığını ifade eden Çavuşoğlu, “Montaj sonucu konuşma birleştirilmiştir. Ağır eleştiri kapsamında değerlendirilmesi gereken siyasi bir konuşmadır. AKP Genel Başkanı sıfatıyla eleştirilmiştir. Yapılan işlem hukuksuzdur, usulsüzdür” dedi.

Adliye önündeki basın açıklamasına TBMM idare amiri ve Burdur milletvekili Mehmet Göker, Muğla milletvekilleri Süleyman Girgin, Mürsel Alban, Burak Erbay ve Suat Özcan, Parti Meclisi Üyesi Gizem Özcan, Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca katıldı.