05.02.2023, Pazar
0 °C / 4 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. CHP
  6. /
  7. Kılıçdaroğlu’ndan Çavuşoğlu’nu üzecek haber

Kılıçdaroğlu’ndan Çavuşoğlu’nu üzecek haber

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 26 Aralık 2022 Pazartesi - 14:48Güncelleme: 26 Aralık 2022 Pazartesi - 14:48
Kılıçdaroğlu’ndan Çavuşoğlu’nu üzecek haber

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, isim vermeden milletvekili aday adaylığı için istifa eden il başkanlarıyla ilgili “İstifa edin ya da etmeyin demedim” açıklamasını yaptı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, internet medyasının temsilcileriyle Ankara’da bir araya geldi. Altılı Masa’nın cumhurbaşkanı adayından, İYİ Parti lideri Meral Akşener’in açıklamalarına kadar gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Altılı Masa’da aday konuşulmadığını ifade eden Kılıçdaroğlu, 5 Ocak’ta yapılacak toplantıda hükümet programı ve parlamenter sistemi konuşacaklarını söyledi.

Haberin DevamıReklam

Akşener ile bir sorun olmadığını kaydeden Kılıçdaroğlu, “Akşener ile Ekrem Bey arasında eski bir dostluk var. O, Akşener’e ‘abla’ der. Yadırgamadık. Bizim belediye başkanlarımız Altılı Masa’nın da başkanlarıdır” ifadesini kullandı.

Kılıçdaroğlu, milletvekili aday adaylığı için istifa eden il başkanlarıyla ilgili de “Hiçbir il başkanına istifa edin ya da etmeyin demedim” diye konuştu.

CHP liderinin bu sözleri, aday adayı olmak üzere istifa eden il başkanlarına listenin seçilecek sıraları için söz verilmediği şeklinde yorumlandı.