17.09.2021, Cuma
15 °C / 29 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. CHP
  6. /
  7. Karaca: Zindaşti’nin iş takipçisi Uzun’u resmi...

Karaca: Zindaşti’nin iş takipçisi Uzun’u resmi törene kim davet etti?”

Haber Merkezi - 18 Ağustos 2021 Çarşamba - 13:18 Karaca: Zindaşti’nin iş takipçisi Uzun’u resmi törene kim davet etti?”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, TBMM Başkanlığına verdiği önergede, “Uyuşturucu baronu Zindaşti’nin işlerini yürüten, danışmanlığını yapan Aliye Uzun’u TBMM’deki resmi törene kim ve hangi sıfatla davet etti?” diye sordu.

A- A+

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, İranlı uyuşturucu baronu Zindaşti’nin Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki (TBMM) yemin törenine davet edildiğini öne sürdü. Konu ile ilgili olarak Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve TBMM Başkanı Mustafa Şentop’un yanıtlaması isteyimiyle soru önergesi veren Karaca, “Burhan Kuzu’nun yargıya talimat vererek tahliye ettirdiği uyuşturucu baronu Zindaşti’nin iş takipçisi Aliye Uzun’u TBMM’ye 2018’de Cumhurbaşkanı yemin törenine kim, hangi gerekçeyle çağırdı?” diye sordu.

Haberin DevamıReklam

Soru önergesiyle ilgili de yazılı açıklama yapan Karaca, “İlişkiler ağını uyuşturucu baronu Zindaşti, sarayın hukuk politikaları kurulu üyesi Burhan Kuzu ve Aliye Uzun üçgeni diye düşünürken, altından çok daha farklı kirli ilişkiler ağı ortaya çıktı. Nedir bu konu? 24 Haziran seçimleri sonrasında 2018 yılında Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı’nın TBMM’deki yemin törenine, Zindaşti’nin işlerini yürüten Aliye Uzun, resmi davetiyeyle davet edilmiştir.  Hem Meclis Başkanlığı’na hem de Cumhurbaşkanı Yardımcılığına bunu sorduk. Dedik ki: Zindaşti’nin işlerini yürüten, danışmanlığını yapan Aliye Uzun’u, TBMM’deki resmi törene kim ve hangi sıfatla davet etti? Sorumuzun yanıtı bütün milletimizle paylaşılmalı, kirli ilişkiler ağı ve gerçekler ortaya çıkmalıdır” ifadelerini kullandı.