21.05.2022, Cumartesi
12 °C / 28 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. CHP
  6. /
  7. Karaca: Millet corona günlerindeki ihale çıkarcılığını...

Karaca: Millet corona günlerindeki ihale çıkarcılığını unutmayacak

Haber Merkezi - 26 Mart 2020 Perşembe - 20:14 Karaca: Millet corona günlerindeki ihale çıkarcılığını unutmayacak

CHP’nin Doğa Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, Kanal İstanbul için düzenlenen il ihaleyi “Millet corona günlerindeki ihale çıkarcılığını unutmayacak” sözleriyle eleştirdi.

A- A+

Kanal İstanbul’a ilişkin tartışmalar sürerken, ilk ihale proje sahasında kalan tarihi Odabaşı ve Dursunköy köprülerinin taşınması ve yeniden inşası için düzenlendi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, coronavirüs salgını gündemdeyken düzenlenen ihaleye tepki göstererek, “Sağlık emekçilerimiz koruyucu ekipmanlarını kendi imkanları ile satın almak zorunda bırakılırken, taktığınız maske ve eldivenler kamu kaynaklarını israf eden rant zihniyetinizi gizleyemez. Bu halk, corona günlerinde ihale çıkarcılığınızı unutmayacak” dedi.

Hastanelerde ekipman sıkıntısı, yeterli test sorunu yaşandığını kaydeden Karaca, “Tüm ülkenin virüsle mücadele ettiği bugünlerde, yüzleri maskeliler İstanbul’u katlediyor. O maskeler ve eldivenler virüsten korunmak için, sizin suçunuzu gizlemek için değil. Yoksulun, emekçinin, çiftçinin, esnafın, evsizin çare beklediği bir dönemde, kamu bütçesini çarçur edecek, yandaşlara kaynak aktaracak imzalar atılıyor” ifadelerini kullandı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının hazine arazileriyle ilgili ihaleleri askıya aldığını hatırlatan Karaca, “Bizler her gece corona salgını konusunda umutla güzel haberler gelir mi diye beklerken, birileri de rant işlerini takip ediyor. Tedbir amaçlı her türlü faaliyet durduruluyor, çantacılık dışında. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı’nın rant ile ilgili söylemlerini şimdi daha iyi anladık. Teklif veren firmaların da takibindeyiz. Saray iktidarı ile yakınlığınızı biliyoruz. Uyarılarımızı tekrar ediyoruz” diye konuştu.