05.12.2022, Pazartesi
8 °C / 16 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. CHP
  6. /
  7. Karaca: İktidar, vatandaşı gramla peynir alır...

Karaca: İktidar, vatandaşı gramla peynir alır hale getirdi

Haber Merkezi - 8 Nisan 2021 Perşembe - 11:05 Karaca: İktidar, vatandaşı gramla peynir alır hale getirdi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, pazar esnafıyla görüşmelerinde iletilen sorunları dinledi ve “İktidar, vatandaşı gramla peynir alır hale getirdi” değerlendirmesinde bulundu.

A- A+

Tavas’ın Nikfer Mahallesi’nde girdiği Pazar yerinde esnaf ve vatandaşlar ile sohbet eden CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, “Üretimin bitirilmesi, desteklenmemesi pazarcıyı da esnafı da tüketiciyi de içinden çıkılamaz bir hale sürükledi. Gramla peynir almak zorunda kalan, pazardan meyve sebzeyi korka korka tarttıran halkın bu hale düşmesinin izahı olamaz. Lebaleb kongreleri yapanlar, halkın arasına karışmıyor, acı tabloyu görmezden geliyor” dedi.

Pazarda peynir satışı yapan esnaf Necati Önür, Karaca ile sohbetinde peynirin kilosunun 30 liraya yükseldiğini, insanların hala 5 TL’lik peynir aldığını, 100 TL’lik banknotların çıktığında 7 kg tereyağı alınabildiğini, bugün tereyağının kilosunun 55-60 liraya çıktığını, insanların bir günlük yevmiyesiyle 2 kilo tereyağı alamadığını söyledi.

Haberin DevamıReklam

Pazar yerindeki diğer esnaf da vergi ve Bağ-Kur primlerinden yakınırken, vatandaşlar da fiyat artışlarından yakındı.