17.09.2021, Cuma
15 °C / 29 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. CHP
  6. /
  7. Karaca: Görevimiz Cumhuriyeti demokrasiyle taçlandırmak

Karaca: Görevimiz Cumhuriyeti demokrasiyle taçlandırmak

Haber Merkezi - 9 Eylül 2021 Perşembe - 09:44 Karaca: Görevimiz Cumhuriyeti demokrasiyle taçlandırmak

CHP Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, en önemli görevlerinin Cumhuriyeti demokrasiyle taçlandırmak olduğunu belirtti.

A- A+

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, Cumhuriyet Halk Partisi’nin 98’inci kuruluş yıldönümü dolayısıyla yaptığı açıklamada, “Kuruluşun ve kurtuluşun partisi CHP’nin bir üyesi olmaktan onur duyuyor, köklü geçmişimizden aldığımız güçle aydınlık bir geleceğe yürüyoruz” diyerek, şunları kaydetti:

“Kurucumuz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün en büyük eserinden biri CHP’dir. Bugüne dek Türkiye’nin geçirdiği sosyal, ekonomik, kültürel değişimlere öncülük eden Cumhuriyet Halk Partisi, her türlü iftira, yalan ve karalama kampanyalarının karşısında asırlık bir koca çınar olarak varlığını sürdürecektir. İnsan onuruna aykırı yaşam koşullarını ortadan kaldırma, hak ihlallerinin önlenmesi yolunda ısrarını sürdüren Cumhuriyet Halk Partisi; eşitlik ve özgürlük mücadelesinin savunucusu olarak, tek kişilik şahsım hükümetinin yarattığı çürümeyi, yıkımı, kıyımı sona erdirecek partidir.

Haberin DevamıReklam

Kuruluşundan bugüne laik, demokratik bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’ni savunan, yapılan tüm saldırılar karşısında Türkiye Cumhuriyeti’nin teminatı olarak dimdik ayakta duran Cumhuriyet Halk Partisi; kimsesizlerin kimsesi olmaya, hak ve özgürlükleri savunmaya, otoriter rejim karşısında halktan aldığı destekle halk için çalışmaya devam edecektir.

Demokrasinin sadece kâğıt üstünde kaldığı, yasama, yargı ve medyanın bir kişinin vesayeti altında bırakıldığı ülkemizde tek kişilik saray hükümetinin yarattığı 5 temel sorunun çözümü için CHP hazırdır.

Demokrasi, hukukun üstünlüğü, insan hakları ve laikliği savunmaktan asla vazgeçmeyeceğiz. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkelerinden taviz vermeyeceğiz. Cumhuriyet Halk Partisi olarak önümüzdeki en önemli görevin Cumhuriyetimizi demokrasiyle taçlandırmak olduğunun bilincindeyiz. Söz verdik, sözümüzden dönmeyeceğiz, Cumhuriyetimizi demokrasiyle taçlandıracağız.”