05.12.2020, Cumartesi
7 °C / 16 °C Denizli Hava Durumu

Karaca: Çardak OSB 5. bölge teşvik kapsamına alınsın

Haber Merkezi - 18 Kasım 2020 Çarşamba - 10:27 Karaca: Çardak OSB 5. bölge teşvik kapsamına alınsın

CHP Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, Çardak Organize Sanayi Bölgesi’nin 5 veya 6. bölge teşvik kapsamına alınmasını istedi.

A- A+

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, TBMM Genel Kurulu’ndaki konuşmasında, Çardak OSB’nin durumunu gündeme getirdi ve daha çok üretim tesisinin faal hale getirilmesi için öneride bulundu. Karaca, Çardak OSB’nin 3 bin 200 dönümlük alanı ve 92 sanayi parseli ile her türlü altyapıya sahip olduğunu, 5. veya 6. derece teşvik kapsamına alınması için tüm koşulları taşıdığını belirtti.

Çardak OSB’nin ilçe bazlı teşvik kapsamına alınmamasının Denizlili iş insanlarını bir kez daha hayal kırıklığına uğrattığını dile getiren Karaca, “Ülkemiz ekonomik buhran içerisindeyken, yatırımcılarını bekleyen Çardak Organize Sanayi Bölgesi ile ilgili yanlıştan bir an önce dönülmelidir. Çardak OSB’nin 5. veya 6. derece teşvik bölgesi kapsamına alınmasını talep ediyor, bunu bir zorunluluk olarak görüyoruz. Üretirsek var oluruz, üretmezsek kayboluruz” dedi.