26.10.2021, Salı
10 °C / 23 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. CHP
  6. /
  7. Odabaşıoğlu: Siyaset yapmaya çalışan bir gencin...

Odabaşıoğlu: Siyaset yapmaya çalışan bir gencin neler yaşadığını gördüm

Haber Merkezi - 12 Ekim 2021 Salı - 14:19 Odabaşıoğlu: Siyaset yapmaya çalışan bir gencin neler yaşadığını gördüm

Cumhurbaşkanı’na hakaret suçlaması ile iki hafta tutuklu kaldıktan sonra dün adli kontrol uygulamasıyla tahliye edilen CHP Denizli İl Gençlik Kolları Başkanı Tugay Odabaşıoğlu, bu süreçle ilgili “Siyaset yapmaya çalışan bir gencin ne kadar zorluk içinde kaldığını gördüm ve yaşadım” açıklamasını yaptı.

A- A+

CHP’nin Merkezefendi ve Honaz Danışma Kurulu toplantılarında Cumhurbaşkanı’na hakaret ettiği gerekçesiyle 28 Eylül’de tutuklanan ve Denizli D Tipi Cezaevi’nden dün adli kontrol uygulamasıyla serbest bırakılan CHP Denizli Gençlik Kolları Başkanı Tugay Odabaşıoğlu, CHP İl Binası’nda bugün partililer ile buluştu.

ÇAVUŞOĞLU: SİYASETÇİ ELEŞTİRİYE TAHAMMÜL ETMELİ

Odabaşıoğlu’nu çiçekle karşılayan CHP Denizli İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, “15 gün bizden ayrı kaldı ama biz hep onunla beraberdik. Aynı mekânda bulunmasak da bütün dostlarımızın yürekleri başkanımızla beraberdi. Aramızda bir kan bağımız olmasa da her zaman için can bağımız var. Hiç yalnız bırakmamak için elimizden geleni yaptık. Siyaset yapanlar eleştirileri, ağırına dahi katlanmak zorundadır. Maalesef içinde yaşadığımız ülkede hak hukuk ve adalet mücadelemizin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha görüyoruz. Kendileri her şeyi söyleyebileceğini düşünenler kendilerine yapılan en ufak bir eleştiriye dahi tahammül edemiyorlar. Kurulacak yeni bir Türkiye’ye ihtiyacımız var” ifadelerini kullandı.

Haberin DevamıReklam

ODABAŞIOĞLU: BİR GENÇ İÇİN SİYASET YAPMAK ZOR

Partililere seslenen Odabaşıoğlu ise, “Ayrı kaldığım süre zarfı boyunca hiçbir zaman CHP’ye olan inancım ve aidiyetim değişmedi. Süreçte beni asla yalnız bırakmadığınız farkındaydım. Bu bana direnç kaynağı oldu. Ben CHP’nin bir üyesiyim. Kilometrelerce hak hukuk için adalet için yürümüş bir genel başkanın gençlik kolları başkanı olarak hak hukuk ve adalete olan inancım daha da arttı. Bu ülkenin daha büyük sorunları var. Mücadelemiz her zaman devam edecek. Siyaset yapmaya çalışan bir gencin ne kadar zorluk içinde kaldığını ben gördüm ve yaşadım” diye konuştu.