17.05.2022, Salı
16 °C / 31 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. CHP
  6. /
  7. Çavuşoğlu’ndan Albayrak’a “Ağam bizimle eğleniyor” yanıtı

Çavuşoğlu’ndan Albayrak’a “Ağam bizimle eğleniyor” yanıtı

Haber Merkezi - 30 Eylül 2020 Çarşamba - 14:53 Çavuşoğlu’ndan Albayrak’a “Ağam bizimle eğleniyor” yanıtı

CHP Denizli İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın "Kur benim için önemli değil" sözlerini eleştirerek, Kemal Sunal’ın bir filmindeki replikle yanıt verdi: Ağam bizimle eğleniyor.

A- A+

CHP İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın, yeni ekonomi programını açıklarken kullandığı “Kur benim için hiç önemli değil, ben hiç işin o tarafına bakmıyorum. Sanayi sağlam, üretim tarafı sağlam. Kur meselesinden göreceksiniz, en kârlı çıkan biz olacağız, çünkü artık kurun kontrolü bizim elimizde” sözlerini eleştirdi. Çavuşoğlu, “Günlük hayatımızda arabalarda kullandığımız akaryakıttan, evlerimizde ve üretimde kullandığımız doğalgaza, yap – işlet – devret modeliyle yapılan köprü ve otoyollara, üretimde kullanılan hammaddelere kadar dövize endeksliyiz.  Rakamlarla oynayarak ekonomiyi gelişmiş gösterebilirsiniz ama yapısal reformlar yapılmadıkça gerçek büyümeden söz etmek zor” değenlendirmesini yaptı.

Albayrak’ın önerdiklerini gerçekleştirmemesinin mümkün olmadığını iddia eden Çavuşoğlu, “Sürdürülebilir büyüme, işsizliğin azalması yönünde belirttikleri göstergeler gerçekçi değil. Piyasa rekabeti, eğitim, bilimsellik gibi unsurlara yönelmeleri gerekir yoksa büyüme hedefinin tutturulması imkansızlaşır. 18 yıl sonra yeni ekonomik programdan bahsederken cek-cak’lı cümleler artık yetersiz.  Yaptıkları pozitif göz boyama ama önerdikleri politika önerileri çok küçük ve artık çok geç. Ama esas temel konu üretim, istihdam, alt yapı gelişmesi ve hemen hemen hiç değinmedikleri bilimsel eğitim. 18 yılda ülkeyi her konuda dışa bağımlı hale getirip, sonra da çıkıp ‘döviz kuru benim için önemli değil’ sözünün elli tutulur hiç bir tarafı yoktur. Bu sözü duyunca aklımıza rahmetli Kemal Sunal’ın ‘ağam bizimle eğleniyor’ sözü geliyor” ifadelerini kullandı.