14.06.2021, Pazartesi
18 °C / 25 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. CHP
  6. /
  7. Çavuşoğlu’dan Vali Atik’e taş ocağı teşekkürü

Çavuşoğlu’dan Vali Atik’e taş ocağı teşekkürü

Haber Merkezi - 1 Haziran 2021 Salı - 17:48 Çavuşoğlu’dan Vali Atik’e taş ocağı teşekkürü

CHP Denizli İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, Pamukkale'nin Güzelpınar Mahallesi’ndeki taş ocağıyla ilgili gösterdiği duyarlılıktan dolayı Vali Ali Fuat Atik’e teşekkür etti.

A- A+

Aydın-Denizli Otoyolu’nun yapımında kullanılacak dolgu malzemesini çıkarmak için Güzelpınar’ın da içinde bulunduğu ve kekik üretiminin yüzde 90’ının yapıldığı 3 mahalleyi yakından ilgilendiren bölgede taş ocağı açılmasına karar verilmiş, yüklenici firma ‘ÇED’ gerekli değildir’ raporu aldıktan sonra itiraz sürecinin bitmesini beklemeden bölgede çalışmalara başlamıştı.

Vali Ali Fuat Atik’in köylülerle görüşmesinin ardından bölgeye giderek incelemelerde bulunması ve devam eden çalışmaların durdurulmasının son derece olumlu olduğunu belirten CHP Denizli İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, şu açıklamayı yaptı:

“Güzelpınar’da açılacak taş ocağının sadece Güzelpınar’ı değil, o bölgede yer alan bütün tarım alanlarını olumsuz etkileyecek ve geçimini kekik ile sağlayan üreticiler üretim yapamaz duruma gelecekti. Türkiye’de üretilen kekiğin yüzde 90’ı bu bölgede üretiliyor. İlk günden beri takipçisi olduğumuz Güzelpınar da yapılmak istenen taş ocağı tesisleri ile ilgili faaliyetin durdurulması ve makinelerin geri çekilmesi talimatını veren Denizli Valisi Ali Fuat Atik e çevreye göstermiş olduğu duyarlı davranışı nedeniyle teşekkür ederim. Kural tanımadan yapılan bu katliama dur demek için mücadele eden hemşehrilerimizin yanında, her zaman haksızlıkların karşısında durmaya devam edeceğiz.”