15.05.2021, Cumartesi
15 °C / 32 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. CHP
  6. /
  7. Çavuşoğlu: Verimli topraklarda üretim yapılamaz duruma...

Çavuşoğlu: Verimli topraklarda üretim yapılamaz duruma gelindi

Haber Merkezi - 5 Mayıs 2021 Çarşamba - 12:50 Çavuşoğlu: Verimli topraklarda üretim yapılamaz duruma gelindi

CHP İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, yaşanan sulama suyu problemi nedeniyle verimli tarım alanlarında üretim yapılamaz duruma gelindiğini belirtti.

A- A+

CHP İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca ile birlikte Sarayköy’ün Ahmetli Mahallesi’ne giderek üreticilerle görüştü. Çavuşoğlu, üreticilerin suyun hidroelektrik santrallerine yönlendirilmesiyle tarlalarını sulayamaz duruma gelmekten yakındığını, ekilen ürünlerin kurumaya başladığını, yeni ekim için de tarlaların hazırlanamadığını dile getirdiklerini ifade etti.

Konunun sonuna kadar takipçisi olacaklarını kaydeden Çavuşoğlu, “Tarih boyunca üretim yapılmış, etrafına büyük kentler kurulmuş bu verimli topraklarda artık üretim yapılamaz duruma gelinmiş. Üreticiye verilen sözler tutulmamış. Tarım ülkesi olmakla övünürken, samanı bile ithal eder duruma gelmişiz.  Köylümüz, çiftçimiz özveriyle üretmeye çalışıyor ama hükümet, onlar üretemesin diye sürekli engellemeler çıkarıyor, üretim ihtiyacı karşılayamayınca ithalat yoluna gidilerek yerli üretici görmezden geliniyor. İlaç ve gübre fiyatları rekor üstüne rekor kırarken, hak edilen desteklemeler ise bir türlü ödenmiyor. Elektrik üretimi ülkemiz için elbette önemli ama tarım sektörü daha önemli. Elektrik uğruna çiftçilerimiz kurban edilmemeli, alternatif enerji üretimine önem verilmelidir. CHP olarak her zaman üreticilerimizin yanındayız. Bu konunun da  sonuna kadar takipçisi olacağız” ifadelerini kullandı.