26.05.2022, Perşembe
19 °C / 35 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. CHP
  6. /
  7. Çavuşoğlu: Liderler yalan makinesine bağlansın

Çavuşoğlu: Liderler yalan makinesine bağlansın

Haber Merkezi - 24 Eylül 2020 Perşembe - 14:09 Çavuşoğlu: Liderler yalan makinesine bağlansın

CHP Denizli İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu için “yalan makinesine bağlanıp konuşsaydı” sözlerine “Bütün liderler yalan makinesine bağlanıp canlı yayına çıksın” dedi.

A- A+

CHP İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, yazılı açıklamasında, kamuoyunun MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin söyledikleri ve yaptıklarını arasındaki tutarsızlıkları gayet iyi bildiğini kaydetti. Bahçeli’nin yalan makinesine bağlanma teklifinin Kılıçdaroğlu’nun kabul ettiğini anımsatan Çavuşoğlu, “Biz de örgüt olarak, siyasi liderlerin yalan makinesine bağlanıp canlı yayına çıkmalarını istiyoruz. Sayın Bahçeli acaba buna cesaret edebilecek mi?” diye sordu.

Bahçeli’nin yakın siyasi tarihteki söylemlerinden örnekler veren Çavuşoğlu, “Sayın Bahçeli meydanlarda ip salladığı günleri ne çabuk unuttu? ‘Andımız’ı okutmazsam namerdim’ diyen kimdi? Ne kadar deterjan varsa Haliç’e döküp AKP’yi 40 defa yıkayacak olan kimdi? ‘Senin yaptıklarına ancak iblis teşebbüs edebilir’ dediğin insanla ne oldu da aynı saflarda yer alıyorsun? Dün AKP için ‘en az PKK kadar tehdittir’ diyordun, bu gün ne oldu? Dün Kanal İstanbul’a karşıydın, bu gün en büyük savunucusu oldun. 2008 yılında katıldığın televizyon programında ‘geçmişte ne söylediysem arkasındayım’ diyeceksin, sonra da birlikte yürümeye devam edeceksin? Şimdi soruyorum sayın Bahçeli: kim yalan söylüyor? Hodri meydan, tüm siyasiler yalan makinesine bağlanıp, canlı yayına çıksınlar. Yüce milletimiz kim doğru söylüyor görsün” ifadelerini kullandı.