22.09.2021, Çarşamba
18 °C / 30 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. CHP
  6. /
  7. Arslan: Zeybekci haddini aşmıştır

Arslan: Zeybekci haddini aşmıştır

Haber Merkezi - 31 Mart 2017 Cuma - 13:30 Arslan: Zeybekci haddini aşmıştır

CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan ile Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci arasında genel başkanlar üzerinden söz düellosu yaşanıyor. Kılçdaroğlu için “ayak üstünde 40 yalan söylüyor” diyen Zeybekci’ye, Arslan’ın yanıtı “Genel Başkanı’na ağabeydik gubidik adamlar kim onu sor” oldu.

A- A+

CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin CHP ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik eleştirilerine yanıt verdi. Zeybekci’yi canlı yayında istediği kanalda anayasa tartışmasına davet eden Arslan “Hodri Meydan. Zeybekci bıraksın konuyu şahsileştirmeyi, Genel Başkanıma ve partime sataşmayı, ülkesine sahip çıksın, savunulacak tek bir tarafı varsa bu anayasa paketini konuşsun. Genel Başkanıma iftira atmasın, hakaret etmesin. Öyle anlaşılıyor ki Zeybekci Denizli’de hayır çıktığında koltuğunu kaybedeceğini hissetmiş, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na haksız bir şekilde dil uzatmış, haddini de aşmıştır” dedi.

“ANLATTIKLARIMIZDA ABARTI VE YALAN YOK”

Haberin DevamıReklam

Denizli’de hayır oylarının arttığını söyleyen Arslan, “Önüne gelen her ankette hayır oyu yükseldikçe nereye saldıracağını şaşıran Nihat Bey’e tavsiyem kısır siyasi sataşmaları bırakmasın, işin özüne gelsin, seviyesini de düşürmesin. Anayasayı anlatacak sözü, ekonomik kriz nedeniyle millete bakacak yüzü kalmayan Bakan Zeybekci, Cumhurbaşkanı’nın her gün ayrımcılık yapan dilini kopya etmekten uzak durmalı, doğru oturup doğru konuşmalıdır. İftira ve hakaretlerden uzak durmalıdır. Benim genel başkanıma yalancı diye iftira atacağına, kendi genel başkanına ‘abidik gubidik adamlar başbakan oluyor’ sözünü kimin için söylediğini sormalı ve açıklatmalıdır” diye konuştu.