27.06.2022, Pazartesi
18 °C / 32 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. AKP
  6. /
  7. Zeybekci: Referandum CHP’ye iyi gelecek

Zeybekci: Referandum CHP’ye iyi gelecek

Haber Merkezi - 11 Nisan 2017 Salı - 12:02 Zeybekci: Referandum CHP’ye iyi gelecek

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, AK Partililerin bir araya geldiği vefa yemeğinde partililere seslenirken, 16 Nisan referandumunun CHP’ye de iyi geleceğini söyledi.

A- A+

AK Parti’nin kuruluşundan bugüne yönetim kademelerinde yer alan ve referandum çalışmalarına destek veren partililer “vefa yemeğinde” bir araya geldi. Yemeğe Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin yanı sıra, AK Parti Denizli milletvekilleri, AK Parti İl Başkanı Necip Filiz, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve ilçe belediye başkanları da hazır bulundu.

AK Parti İl Başkanlığı tarafından hazırlanan “Gülen Yüzle Evet” kampanyasının da tanıtıldığı yemekte konuşan Bakan Zeybekci, “Türkiye’nin 1960’tan itibaren kurulan tuzaklar, oyunlar yüzünden başı hiçbir zaman için dik olmamıştır. 1960’tan 1980’e kadar dünya aya çıkarken, dünya teknoloji devrimleri yaparken, dünya büyüme rekorları kırarken, Türkiye hep koalisyonlarla uğraştı. Türkiye’yi aldılar götürdüler namerde muhtaç ettiler” dedi.

Haberin DevamıReklam

Referandumun CHP’ye iyi geleceğini belirten Bakan Zeybekci, “Kemal Kılıçdaroğlu, referandumdan sonra Türkiye’nin siyasetinde olmayacağını biliyor. Eğer bundan sonra Türkiye siyasetinde olamayacaksan her türlü karalamayı yapar, her türlü yalanı söylersin. Çünkü artık biliyorsun ki gidiyorsun” diye konuştu.

Ak Parti’nin kuruluşundan bu yana emek veren herkese teşekkür eden Bakan Zeybekci, “Biz kardeşliğimizi ikinci plana atmadık. Biz birbirimizi seçme şansı olmayan kardeşleriz. Bu bilinçle kol kola olacağız ve millet, bayrak aşkı ile yürüyeceğiz” ifadesini kullandı.