AK Parti’de istifa için son 2 gün, ilçe adayları mülakatta – D20Haber
29.05.2024, Çarşamba
15 °C / 28 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. AKP
  6. /
  7. AK Parti’de istifa için son 2...

AK Parti’de istifa için son 2 gün, ilçe adayları mülakatta

A- A+
Engin ÜNAL / D20HABER
Yayınlanma: 22 Ağustos 2023 Salı - 11:47Güncelleme: 22 Ağustos 2023 Salı - 11:50
AK Parti’de istifa için son 2 gün, ilçe adayları mülakatta

AK Parti’de, belediye başkanlığına aday olacak teşkilat yöneticilerine istifaları için tanınan süre 24 Ağustos Perşembe günü sona erecek. Bu arada, istifalar nedeniyle boşalan 6 ilçeye atanacak başkanlar için çalışmalar son aşamaya gelindi ve ismi geçenler mülakata alındı.

AK Parti, 31 Mart 2024’te yapılacak yerel seçimlere yönelik hazırlıklarını sürdürürken, teşkilat yöneticilerinin adaylık süreci için de belirlenen takvimin son gününe yaklaşıldı. Belediye başkanlığına aday olmak isteyen il ve ilçe başkanlarının istifası için son tarih 24 Ağustos Perşembe olarak açıklanmıştı.

Bu konudaki son açıklamayı D20HABER.COM’un istifalar ile ilgili sorusu üzerine AK Parti’nin Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Yılmaz yapmış, “31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri için teşkilatlarımızdan aday olmak isteyen arkadaşlarımızın, MYK tarafından belirlenen son müracaat tarihi 24 Ağustos 2023’tür. Son müracaat tarihi 24 Ağustos olduğu için bu konuda niyetleri ve hedefleri olan arkadaşlarımız, ilçe başkanlarımız ve teşkilat mensuplarımız yavaş yavaş istifa etmeye başlamış olabilirler” demişti.

Haberin DevamıReklam
İLÇE BAŞKANI ADAYLARI MÜLAKATTA

Öte yandan, istifa eden 7 ilçe başkanın yerine yapılacak atamalar için son hazırlıklar yapılıyor. İlçe başkanlığı için ismi geçenler bugün mülakata alındı. Atama sürecinin yarın (23 Ağustos Çarşamba) tamamlanması bekleniyor.

Pamukkale İlçe Başkanı Uğur Gökbel, Serinhisar İlçe Başkanı Cemal Kobaş, Kale İlçe Başkanı Bilal Tıkım, Çardak İlçe Başkanı Nazif Korkmaz, Bekilli İlçe Başkanı Abdurrahman Akdoğan, Babadağ İlçe Başkanı Suat Kaçamaz ve Acıpayam İlçe Başkanı Fikret Gümüş istifa etmişlerdi.