AK Parti Milletvekili Ök’den ittifak çıkışı – D20Haber
18.07.2024, Perşembe
27 °C / 40 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. AKP
  6. /
  7. AK Parti Milletvekili Ök’den ittifak çıkışı

AK Parti Milletvekili Ök’den ittifak çıkışı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 15 Eylül 2023 Cuma - 17:13Güncelleme: 15 Eylül 2023 Cuma - 17:13
AK Parti Milletvekili Ök’den ittifak çıkışı

AK Parti Denizli Milletvekili Nilgün Ök, ittifaka karşı çıktı. İttifak, ittifak... Nereye kadar?” diye soran Ök, her partinin kendi adayını göstermesi gerektiğini söyledi.

AK Parti Kadın Kolları Tanıtım Medya Başkanı ve Denizli Milletvekili Nilgün Ök’den ittifak çıkışı. Yerel bir TV kanalının programına katılan Ök, ittifaklarla ilgili soruyu yanıtlarken, “Bence hem MHP hem de AK Parti olarak kendi adaylarımızla girmemizin daha doğru olacağını düşünüyorum” diye konuştu.

“Ben bir partinin genel başkanı olsam edimi budumu görmek isterim” diyen Ök, yerelde kendini güzel bir şekilde ifade edenin genel ile ilgili söz söyleme hakkına sahip olacağını savundu.

“İTTİFAKLAR SIKINTILI”

Haberin DevamıReklam
İttifakların sıkıntılı olduğunu kaydeden Ök, “İttifak yapacak, onu sana verdim bunu bana verdim… Belki orayı o alacaktı. İttifakta yaşanan sıkıntıları da görüyoruz. Bizim çok fazla yok ama genel merkez görevimden dolayı çok fazla şehre gittim. Bizde olmayan ilçelere gittiğimde, orada yaptığımız sohbetlerde adaylara kim vermiş, vermemiş sıkıntılı. Kendi ideolojik yapısına uygun olmasa da üsten gelen baskılardan dolayı o kişilere iş verenler, vesaireler bunlar ortaya çıkıyor” ifadelerini kullandı.

“PARTİ GENEL BAŞKANI OLSAM İTTİFAK YAPMAM”

Belediye meclislerinde ortaya çıkan problemlere de dikkati çeken Ök, “Tabi bu oradaki meclis üyelerinde ya da mecliste sıkıntılara sebep oluyor. O yüzden bence en doğru olanı ittifak, ittifak, ittifak… Nereye kadar diye düşünüyorum. ‘Doğru bir aday, biz onunla silip geçeriz’ diyorsanız belki onda birleşilirse bilemeyeceğim ama ben bir parti genel başkanı olsam ittifak yapmam” dedi.