Yılmaz: Yerel seçimlerde hedefimiz yeni bir başarı hikayesi yazmak – D20Haber
04.10.2023, Çarşamba
16 °C / 30 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. AKP
  6. /
  7. Yılmaz: Yerel seçimlerde hedefimiz yeni bir...

Yılmaz: Yerel seçimlerde hedefimiz yeni bir başarı hikayesi yazmak

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 16 Ağustos 2023 Çarşamba - 13:08Güncelleme: 16 Ağustos 2023 Çarşamba - 13:37
Yılmaz: Yerel seçimlerde hedefimiz yeni bir başarı hikayesi yazmak

AK Parti Yerel Yönetimler Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, hedeflerinin 31 Mart 2024’te yapılacak yerel seçimlerde yeni bir başarı hikayesi yazmak olduğunu belirtti.

AK Parti Yerel Yönetimler Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, belediye başkanları ve parti teşkilatı yöneticileriyle bir araya geldiği toplantı öncesinde açıklamada bulundu. Yerel seçim hazırlıklarına başladıklarını kaydeden Yılmaz, muhalefetin ise koltuk ve ikbal peşinde koştuğunu söyledi.

ZOLAN’A ÖVGÜLER

Denizli Büyükşehir Belediye (DBB) Başkanı Osman Zolan’ın hizmetlerinden övgüyle söz eden Yılmaz, “Büyükşehir belediye Başkanımız; otobüs terminali, 17 adet köprülü kavşak, çevre yolu, 14 adet yaya üst geçidi, modern asfalt şantiyesi, kamyon ve TIR garajı, 85 adet kavşak düzenlemesi, trafik yönetim sistemleri, 2 bin 548 kilometre birinci ve ikinci kat asfalt yol yapım çalışmaları ile onlarca katma değer sağlayan projeler yaptı. Bu hizmetler için kendisine teşekkür ediyorum” dedi.

“ESERLER TÜRKİYE’NİN NEREDEN NEREYE GELDİĞİNİN ÖZETİDİR”

AK Parti’nin 22 yıllık iktidar döneminde her türlü saldırı ve kirli hesaplara karşı halkın desteğiyle dimdik ayakta durduğunu ifade eden Yılmaz, “AK Parti, geleceğe koşar adımlar ile ilerliyor. AK Parti gönlünü, yüreğini ortaya koyan insanımızın misyona ve davaya sahip çıkmasıyla bugünlere gelmiştir. 22 yılda büyük atılımlar gerçekleştirdik. Eserlerin varlığı Türkiye’nin nereden nereye geldiğinin özetidir” diye konuştu.

MUHALEFET KOLTUK KAVGASI YAPIYOR”

“Ülkemizde öyle bir muhalefet var ki, her mücadeleyi sekteye uğratmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Biz menzile kilitlenmiş ok misali gözümüzü ufuktan bir an olsun ayırmazken, onlar ülkenin üzerinde karabulutlar estirmek için çaba harcıyorlar. Birbirleriyle uğraşıyor, koltuk kavgası yapıyorlar. Koltuk kavgalarını ibretle izliyoruz” diyen Yılmaz, sözlerine şöyle devam etti:

“Türkiye’nin talihsizliklerinden birisi de iş bilmez, birbirine çelme takmaya çalışan muhalefete sahip olmasıdır. Türk demokrasisinin en büyük handikaplarından biri ülkeyi geleceği taşıyacak proje ve vizyona sahip olmayan bir muhalefet eksikliğinden kaynaklanıyor. Kabahati kendinlerinde değil, en son seçimde olduğu gibi halkta arıyorlar. Kırsal kesimde verilen oyların cahilane oylar olduğunu ifade ediyorlar, insanımızı küçümsüyorlar.”

“EKONOMİK ZORLUKLARI GÖZARDI ETMİYORUZ”

Sıkıntılara ilişkin talepleri ve güröşleri illere dağılan bakanlar ve genel merkez yöneticileriyle dinletiklerini kaydeden Yılmaz, “Geçici veya dönemsel sıkıntıların yol açtığı sorunları kullanarak fitne yelkenlerini açmaya çalışanlara asla fırsat vermeyelim. Halkımızın desteğiyle yine hüsrana uğrayacak olan bunların yüzlerini hiçbir zaman güldürmeyeceğiz. Ülkemizi sevmeyenler, insanımızı sevmeyenleri asla sevindirmeyeceğiz. Ekonomik zorlukları gözardı etmiyoruz, bunlar gerçek. Ama Allah’ın izniyle bunların da üstesinden gelecek bir siyasi irade, birikim, güç AK Parti teşkilatlarında mevcut. Talepleri, görüşleri bizzat dinliyoruz. Bizim görevimiz milletimizin sesine kulak tıkamak değil, çözüm bulmak” ifadelerini kullandı.

“YEREL SEÇİMLERE HAZIRIZ”

Önümüzdeki yıl yapılacak yerel seçimlere hazır olduklarını belirten Yılmaz, “Yerel seçimler konusunda Cumhurbaşkanımızın talimatıyla yerel seçimlere ilişkin çalışmalarımızı kapsamlı şekilde yürütüyoruz. Hiçbir eksiklik bırakmamanın gayret ve hassasiyetiyle çalışıyoruz. Hedefimiz tüm illerimizin, ilçelerimizin, beldelerimizin Türkiye yüzyılında AK Parti belediyeciliğiyle buluşmasıdır. Hedefimiz 31 Mart 2024’te yeni bir başarı öyküsü yazmaktır” dedi.

İSTİFALAR İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

D20HABER.COM Genel Yayın Yönetmeni Engin Ünal’ın “Denizli’de 6 ilçe başkanı istifa etti. Bu istifalar yerel seçimlere yönelik midir veya genel merkez tarafından mı istifa etmeleri istenmiştir?” sorusuna Yılmaz, “31 Marıt 2024 Yerel Seçimlerinde teşkilatlarımızdan aday olmak isteyen isteyen arkadaşlarımızın son müracaat tarihi 24 Ağustos olduğu için, bu konuda niyetleri olan arkadaşlarımız yavaş yavaş istifa etmeye başlamış olabilir. Bu istifalar da o amaçladır” yanıtını verdi.

AK Parti İl binası’nda yapılan toplantıya Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, milletvekili Şahin Tin, AK Parti Yerel Yönetimler Başkan yardımcıları Bilal Uçar ve Ceyda Bölünmaz Çankırı, AK Parti İl Başkanı Yücel Güngör ve belediye başkanları katıldı.