27.06.2022, Pazartesi
18 °C / 32 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. AKP
  6. /
  7. Tin: PKK’lı AGİT gözlemcisinin raporu hükümsüzdür

Tin: PKK’lı AGİT gözlemcisinin raporu hükümsüzdür

Haber Merkezi - 18 Nisan 2017 Salı - 14:50 Tin: PKK’lı AGİT gözlemcisinin raporu hükümsüzdür

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Avrupa Konseyi Seçim Gözlem Heyeti üyesi olarak Türkiye’ye gelen Andrej Hunko’nun PKK’nın sözde flaması ile fotoğrafının ortaya çıkmasının ardından yaptığı açıklamada, “Avrupa Konseyi adına Türkiye’ye gözlemci olarak gönderilen PKK destekçisi Hunko’nun raporu bizim için hükümsüzdür” ifadesini kullandı.

A- A+

Avrupa Konseyi seçim gözlemciler heyeti üyesi olarak Türkiye’ye gelen Andrej Hunko’nun PKK’nın sözde flaması ile fotoğrafı ortaya çıktığını ifade eden Milletvekili Şahin Tin, Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) marifetiyle referanduma gölge düşürme gayretinde olanların, önce üye olarak gönderdikleri terör destekçilerini sorgulaması gerektiğini söyledi.

Türkiye’ye gözlemci olarak gönderilen Andrej Hunko’ya sert tepki gösteren Tin, “Terör örgütleriyle aynı safta yerini alan kişiyi gözlemci olarak Türkiye’ye gönderen AGİT, demokrasi sınavında sınıfta kalmıştır. AGİT acilen Türkiye’den özür dilemelidir. Türkiye terör destekçilerinin düzenlediği raporlarla yön verilen bir ülke değildir. Milletimiz, referandumda sandığa ‘evet’ iradesini yansıtarak anayasa değişikliğine ilişkin kararını vermiştir. Sistem değişikliği milletimizin onayından geçmiş ve olay bitmiştir. Bundan gayri ülkemiz içinde huzursuzluk çıkartacak, fitne uyandıracak, deli saçması raporlar hükümsüzdür. Hele hele PKK destekçilerinin taraflı raporlarıyla halk oylamasının sonucuna zarar verilmesine asla müsaade etmeyiz. Milletimizin iradesi AGİT’in değil, devletimizin koruması altındadır” dedi.

Haberin DevamıReklam

“MİLLET İRADESİ SAHİPSİZ DEĞİL”

Tin, Avrupa Konseyi Seçim Gözlem Heyeti’nin Avusturyalı üyesi Alev Korun’un 2,5 milyon şaibeli oy olduğuna ilişkin iddialarına da tepki göstererek, “Demokrasimizi aslı astarı olmayan açıklamalarla kimsenin yaralamasına müsaade etmeyiz. Millet iradesi sahipsiz değildir. AGİT öncelikle terör örgütleri ve şer güçlerden yana taraflı tutum takınan üyelerinden kendisini ayıklasın. Bu ve benzeri tutum ve davranışlarla ülkemizin milli birliğine ve kardeşliğine fitne ateşi yakmak isteyenler asla başarılı olamayacaklar” diye konuştu.