27.06.2022, Pazartesi
18 °C / 32 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. AKP
  6. /
  7. Tin: Pensilvanya vurulacak

Tin: Pensilvanya vurulacak

Haber Merkezi - 13 Nisan 2017 Perşembe - 11:45 Tin: Pensilvanya vurulacak

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Acıpayam’da esnaflarla buluştu. Burada yaptığı konuşmalarda, Batı’nın Türkiye’ye yönelik tavrının eleştiren Tin, “Milletimiz 16 Nisan’da vereceği evet oylarıyla Türkiye’ye her fırsatta saldıran haçlı ittifakının kimyasını bozacak, Pensilvanya kalbinden vurulacak ve vesayet rejiminin nefesini kesecek” ifadesini kullandı.

A- A+

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Acıpayam ilçesinde esnafları ziyaret ederek anayasa değişikliğinde yer alan maddeleri anlattı. Milletvekili Şahin Tin, Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin referandumda kabul edilmesiyle dışarıdaki şer güçler ve içerdeki maşalarının büyük bir hezimete uğrayacaklarını söyledi.

“16 NİSAN’DA MİLLİ HESAP GÖRÜLECEK”

Milletin referandumda vereceği evet oylarıyla içerdeki birliğini daha da güçlendireceğini kaydeden Tin, “Şu anda mübalağasız yedi düvel ülkemizde hayır çıkması için her türlü yola başvuruyor. Ancak milletimiz kendisine değer vereni de aşağılayanı da, bidon kafalı diyeni de unutmaz. Bu kahraman millet 16 Nisan’da vereceği her bir ‘evet’ oyu ile Pensilvanya’yı kalbinden vuracak ve milli hesabını görecektir. Bu vatanda aşağılık sözler kullanarak milleti denize dökeceğini söyleyenler millete rağmen siyaset yapılamayacağını 16 Nisan’da anlayacak” dedi.

Haberin DevamıReklam

“MİLLETİ YOK SAYAMAZSINIZ”

1982 Anayasası’nın yapıldığı günden beri eleştirildiğini söyleyen Tin. “1982 Anayasası birçok defa değiştirildi. Yine de sorunlara çözüm olmadı. 2007’de mecburi bir değişiklik oldu, CHP ve vesayetçiler 184-367 tartışması açarak Cumhurbaşkanını seçtirmediler. Aslında ilk günden bugüne geldiğimiz nokta ya baktığımızda bir yürütme sorunun olduğunu hep birlikte görmekteyiz. AK Parti olarak diğer siyasilere ‘bu hükümet sisteminde, yürütmede çift başlılık var, tarihsel hükümet istikrarsızlığına yol açıyor gelin yeni anayasa yapalım’ dedik, 2011 yılında komisyon kuruldu. CHP, ‘benim dediğim olmazsa olmaz’ diyerek uzlaşmaya yanaşmadı. Aslına baktığınızda CHP zihniyetinin anayasa teklifine uzak kalmasının yegâne sebebi Cumhurbaşkanını halk seçmesin düşüncesidir” diye konuştu.

AK Parti Milletvekili Şahin Tin’e Acıpayam ziyaretinde İlçe Başkanı Nurhayat Şanlı ve Acıpayam Belediye Başkanı Hulusi Şevkan eşlik etti.