21.09.2021, Salı
20 °C / 34 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. AKP
  6. /
  7. Tin: Bu kongre yeni bir başlangıç

Tin: Bu kongre yeni bir başlangıç

Haber Merkezi - 24 Mayıs 2017 Çarşamba - 22:17 Tin: Bu kongre yeni bir başlangıç

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, olağanüstü büyük kongreyi değerlendirdiği açıklamasında, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde ilk günkü aşkla kutlu yürüyüşümüzü daha da güçlü bir şekilde sürdüreceğiz. Bu kongre yeni bir başlangıç” ifadesini kullandı.

A- A+

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, AK Parti’nin 3. olağanüstü büyük kongresini değerlendirdi. AK Parti’nin bugün sadece bir kongre gerçekleştirmediğini, aynı zamanda köklü bir değişiminde en güçlü adımını attığını kaydeden Tin, referandumdaki evet oyları ile bir sistem değişikliğinin hayata geçirildiğin, bu değişimin Recep Tayyip Erdoğan’ı yeniden milletin partisiyle buluşturduğunu belirtti.

AK Parti her dönemde karılaştığı zorluklara millet ile birlikte göğüs gerdiğini ifade eden Tin, “Zorluklar karşısında asla ideallerinden ve gelecek vizyonundan asla vazgeçmedi ve taviz vermedi. AK Parti olarak, 2001 yılında çıktığımız bu kutlu yolculukta hiçbir ayrım yapmadan tüm kesimi kucakladık ve yorulmadan çalıştık. Kimseyi ayrıştırmadık ve ayrıştırmak isteyenlere de fırsat vermedik. Bunu liderimizin kararlı ve dik duruşuyla başardık. Bugün yeni bir sürece giriyoruz Partimizin kurucu genel başkanı Cumhurbaşkanımız Sn Recep Tayyip Erdoğan 998 gün sonra yeniden genel başkanımız oldu. Böylesi kutlu bir yolda Liderimize yol arkadaşlığı yapıyor olmak bizler için bir gurur vesilesidir” dedi.

Haberin DevamıReklam

“BÜYÜK HEDEFLERİMİZ VAR”

AK Parti’nin kurulduğu ilk günden beri büyük reformların adresi olduğunu savunan Tin, “AK Parti kadroları olarak hep ilk günkü aşk ve heyecanla çalıştık. Bugün yeni Türkiye yolculuğumuz da yeni ve güçlü bir başlangıç daha gerçekleştiriyoruz. Büyük hedeflerimiz var. Üçüncüsünü gerçekleştirdiğimiz bu olağanüstü büyük kongre, hedeflerimizi yakalamak ve ülkemizi daha müreffeh yarınlara taşımak için var gücümüzle çalışacağımız yeni bir başlangıç olacaktır. Bu kongre gösteriyor ki, milli ve yerli sanayimiz daha da büyüyecek. İhanet odaklarının nefesi kesilerek hainlerin kökü kazınacak. Türkiye her alanda yeniden diriliş ve yeniden yükseliş için aydınlık bir sayfa açarak kararlı bir şekilde yürüyüşünü sürdürecek” diye konuştu.

ÖZKAN’I KUTLADI

Kongrede yapılan organ seçimlerinde Merkez Karar Yönetim Kurulu üyeliği görevine seçilen Denizli Milletvekili Cahit Özkan’ı da kutlayan Tin, bunun bir nöbet değişimi olduğunu, kongre dönemlerinde böyle değişimlerin yaşandığını, her dönem MKYK’da Denizli ismini görmenin kendilerini gururlandırdığını sözlerine ekledi.