25.07.2021, Pazar
22 °C / 37 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. AKP
  6. /
  7. Tin: Acıpayam’da yaşam kalitesini daha da...

Tin: Acıpayam’da yaşam kalitesini daha da artıracağız

Haber Merkezi - 30 Mayıs 2018 Çarşamba - 12:52 Tin: Acıpayam’da yaşam kalitesini daha da artıracağız

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, devletin imkanlarını Acıpayam’a seferber ettiklerini, ilçede yaşam kalitesinin daha da artırılması için çalışmaların devam edeceğini söyledi.

A- A+

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Acıpayam’da bir dizi ziyaretler gerçekleştirdi. İlk olarak Acıpayam Devlet Hastanesi’ni ziyaret ederek hastalara geçmiş olsun dileklerini ileten Şahin Tin, yetkililerden de bilgi aldı.

Daha sonra AK Parti İlçe Başkanlığı’nda partililer ile bir araya gelen Tin, Acıpayamlı olduğunu ve bu ilçeye hizmet etmekten büyük keyif aldığını belirterek, “Ben bu memleketin evladıyım. Bu memleketin taleplerini karşılamak, isteklerini yerine getirmek ve geleceğe ilçemizi başarıyla taşımak bizim asli vazifemiz. 2002 yılından bugüne birçok önemli projeyi hayata geçirdik. Teşkilat mensupları olarak bunları halkımıza anlatmamız gerekiyor. Çünkü biz laf değil, hizmet üreten bir iktidarız. Bu anlamda yapılan çalışmaları milletimizin özellikle yeni nesil gençlerimizin bilgisine sunmak bizim asli vazifemiz” dedi.

“DEVLETİN İMKÂNLARINI SEFERBER ETTİK”

Acıpayam Belediyesi’nin düzenlediği iftar yemeğine de katılan Tin, buradaki konuşmasında da “Acıpayam ilçemizde gerek Büyükşehir Belediyemiz, gerekse ilçe belediyemiz başta olmak üzere birçok önemli yatırım ve hizmet sunuldu. İlçemizin refah seviyesini artırmak için her türlü çalışmayı başarı ile hayata geçirdik. Sadece belediyelerimiz değil, genel idareden de önemli yatırımlar getirdik. Devletimizin imkânlarını Acıpayam ilçemiz için seferber ettik. İlçemize, Acıpayam Devlet Hastanesi, Acıpayam Adliye Sarayı, 112 Acil sağlık merkezi kazandırdık. Devlet Su İşleri aracılığıyla 45 köprü yapılmasını sağladık. İlçemize Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından 150 kişilik yurt binası inşa edildi. Yine Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından muhtaç vatandaşlarımız için 63 bina yapımı ve onarımı gerçekleştirildi” ifadelerini kullandı.

“ACIPAYAM OVASI YATIRIMLARLA BEREKETLENDİ”

Tarımsal sulamaya yönelik yatırımlara da değinen Tin; “Denizli’mizin önemli tarım merkezlerinden olan Acıpayam’da çiftçilerimizin daha bol üretim yapabilmesi için sulama yatırımlarına büyük önem verdik. Serinhisar- Aligöz arası 20 kilometre ana kanal düzenlemesi, Dalaman çayı Burdur il sınırı ile Aligöz arası 10 Km. ana tahliye arası kanal düzenlemesi yapıldı. Darıveren’e, Yeşilyuva’ya sulama göletleri yaptık. Güneyköy’e yapılacak gölet için çalışmalara bu yılbaşında başladık. Alaattin’e, Akalan’a barajlar yaptık. Akdere’ye baraj yapımı için planlama çalışmaları devam ediyor. Merkez, Bademli, Hisar, Boğazdere, Yeşilyuva’da 30 Km. taşkın koruma kanalı yapıldı. Dodurgalar, Karahöyük, Yassıhöyük, Yazır ve Yumrutaş’a yer altı suyu basınçlı sulama tesisleri kuruldu. Yıpranan sulama hatları yenilendi. Artık Acıpayam Ovası’nın büyük bölümü bu yatırımlar sayesinde sulanabiliyor, çiftçimizin üretimi bereketleniyor” diye konuştu.

“ACIPAYAM İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM”

Acıpayam’a adeta hizmet yağdırdıklarını ifade eden Tin, “Bu saydıklarım, hemen bir çırpıda aklıma gelenler. Allah’ın izniyle 24 Haziran’dan sonra da ilçemizi yeni hizmetlerle buluşturmayı sürdüreceğiz. Acıpayam için, Denizli’miz için, Türkiye’miz için çalışmaya devam edeceğiz. Sizlerin desteği ile imkânımız ve gücümüz çerçevesinde çalışmalarımıza devam edeceğiz yarım kalan projelerimizi tamamlayacağız. Dalaman yolunu yapacağız. Bölgede sulama için önemli bir yatırım olan Eşeler Barajı’nı yapmak inşallah bize nasip olacak. Daha bunun gibi birçok yatırımı sizlerin hizmetine sunacağız. Acıpayam’ı Denizli’nin her alanda kalkınan büyüyen ve gelişen bir ilçesi haline dönüştürüp milletimizin yaşam kalitesini daha da artıracağız” dedi.